Snadný a šetrný způsob praní záclon ve čtyřech krocích. Vraťte jim běloskvoucí lesk

Mnoho žen čelí ve své domácnosti takové nepříjemnosti, jako jsou zažloutlé záclony. Na začátku byly tak krásně, sněhově bílé a teď? A to ani nemusíte doma kouřit. Postupem času se zkrátka na čistě bílé záclony usadí spousta prachu a nečistot, které jejich běloskvoucí lesk změní v depresivní šeď. Pokud se bojíte, že záclony praním zničíte, a proto si raději kupujete stále nové a nové, je na čase zkusit následující postup. 

Teplota vody

Chcete-li udržet lesk látky, její bělost a reprezentativní vzhled, věnujte nejdříve pozornost teplotě vody. Namočte tyl do lehce teplé vody (kolem 30 – 35 stupňů). Pokud by byla teplota vody vyšší, jemná textura tkaniny se rozpadne a tyl nevyhnutelně zažloutne.

Sůl

Dalším krokem je sůl. Do lavoru s vodou přidejte asi ½ kg soli. Záclony ponořte do roztoku na dobu 1,5 hodiny. Tento postup pomůže odstranit i silně zanešená místa a tyl dokonale vyčistí. Následně záclony opláchněte vodou, ale opět si dejte pozor, aby nebyla horká. Pamatujte – chladná, sotva teplá voda je to pravé pro vaše záclony.

Čisticí prostředek

Nyní záclony vyperte v ruce s čisticím prostředkem pro syntetické tkaniny. S tylem zacházejte opatrně, příliš ho neždímejte, nechte jej přirozeně uschnout.

Ocet

Chcete-li obnovit lest záclon, použijte ocet – jedna polévková lžíce na jeden litr studené vody.

Obrázky: Pexels