Sociální sítě pomohly neznámému pianistovi vybrat více než 1,5 milionu korun za jeden den. Klobouk dolů, jak s penězi následně naložil

Tonee Valentine hraje na klavír po všech světových letištích. Chytlavými melodiemi posílá cestující do různých destinací a navozuje jim příjemný pocit v uších. Například tento muž, Carlos Whittaker dokonce změnil svůj let, aby si vyslechl několik tónů Toneeho hudby. Jakmile měl Tonee přestávku, oba muži prohodili pár slov. V tu chvíli Carlos dostal skvělý nápad.

Dobročinné využití sociálních sítích

Když Tonee pokračoval v hraní, Carlos dostal skvělý nápad. Všiml si, že Toneeho výdělek je nějakých 15 dolarů, což se mu za jeho talent zdálo zoufale málo. Proto se rozhodl sdílet živě video s Toneeho hraním a prezentovat tak jeho um svým 170 000 sledujícím na Instagramu. „Zajímalo mě, kolik peněz bychom mohli nasbírat za 30 minut do jeho nádoby na spropitné,“ vypráví Carlos. Neuvěříte, o jaké částce je řeč.

Tolik si Tonee ještě nikdy nevydělal

Jakmile Carlos skončil s nahráváním, přistoupil k Toneemu a řekl: „Musím vám oznámit, že se vám chystám dát 10 000 dolarů.“ Tonee neměl sebemenší tušení, o čem to tady Carlos mluví. Proto mu vše vysvětlil a informoval jej, že jeho hru na klavír právě vidělo 170 000 jeho sledujících na Instagramu. Carlos ale s vybíráním peněz jen tak neskončil. Sbírku držel asi 24 hodin a podařilo se mu získat přes 70 000 dolarů.

Skromný klavírista

Tonee byl samozřejmě dojat, ale nehodlala si peníze nechat. Od roku 2008 se potýká s onemocněním ledvin a tráví 8 hodin každou noc na dialýze. Založil si místo toho svůj vlastní Instagram, kde bude pokračovat ve výběru peněz, aby mohl pomáhat bezdomovcům, kteří nemají dostatek finančních prostředků pro léčbu onemocnění ledvin. Chce svou „instafamily“ využít pro dobrou věc.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Insideedition.com