Špatné návyky, které vedou k poškození ledvin

Ledviny jsou jedním z našich nejdůležitějších orgánů. Slouží jako filtr, přes které se nahromaděné toxiny vylučují z těla ven. Mnoho lidí si však neuvědomuje důležitost jejich správného fungování a nevěnuje tak dostatečnou pozornost zdraví svých ledvin, což má za následek celou řadu zdravotních problémů. Dnes se proto budeme zabývat špatnými návyky, kterých byste se rozhodně měli vyvarovat ve prospěch zdraví svých ledvin.

Nedostatečný pitný režim

Nebudete-li pít dostatek čisté vody, vaše ledviny mohou být v nebezpečí. Jejich hlavní funkce, vypouštění metabolického odpadu z těla a vyrovnávání červených krvinek, bude narušena, což povede k hromadění toxinů v našem organismu.

Zadržování moči

Na toaletu bychom měli jít, jakmile cítíme potřebu. Nic bychom neměli oddalovat a zadržovat, jinak riskujeme vznik hydronefrózy, moči v ledvinách, což vyvíjí tlak na orgán a vede k jeho selhání.

Nadměrný přísun sodíku

Snižte příjem slaných potravin. Statistiky ukazují, že 90% lidí konzumuje více soli, než ve skutečnosti potřebují.

Konzumace kofeinu

Snažte se omezit přísun lihovin a kofeinových nápojů. Kofein může vést k poškození ledvin, protože zvyšuje krevní tlak.

Analgetika

Mohou způsobit vážné vedlejší účinky. Odborníci varují, že užívání léků proti bolesti snižuje objem krve a z dlouhodobého hlediska zhoršuje funkci orgánů.

Příjem bílkovin

Velké množství pokrmů s vysokým obsahem bílkovin může poškodit vaše ledviny. Přestože jsou bílkoviny obecně zdravé, nic by se nemělo přehánět, protože ledviny jsou na ně velice citlivé.

Obrázky: Freepik