Vliv chia semínek na organismus. Dobijí energii lépe než cukr

Pokud je pro vás zdraví důležité a snažíte se mu věnovat pozornost, jistě víte, že existuje něco, co se nazývá chia semínka, která jsou považována za explozi vitamínů a minerálů důležitých pro náš organismus. Pomáhají nám zhubnout, regulovat chuť k jídlu a jsou prospěšná pro naše střeva. Kromě toho nabízejí ještě další výhody, kvůli kterým stojí za to zvážit jejich pravidelnou konzumaci.

Zadržují velké množství vody

Chia semínka jsou schopna absorbovat 10 – 12krát více vody než je jejich hmotnost. Což je dobře, protože v takovém případě naše tělo nebude mít šanci vysychat a zůstane hydratované za jakéhokoli počasí. Před cvičením se proto vyplatí sníst polévkovou lžíci semínek namočených ve vodě.

Regulují chuť k jídlu a touhu po sladkém

Chia semínka jsou snadno stravitelná a velice rychle zajistí pocit plnosti. To je skvělé především pro ty, kteří drží dietu. K snídani si dejte jednu polévkovou lžíci semínek s mlékem nebo oblíbeným jogurtem.

Obsahují hodně omega-3 mastných kyselin

Omega-3 mastné kyseliny jsou nezbytné pro správnou funkci našeho nervového systému. Dokonce obsahují více prospěšných mastných kyselin než ryby.

Chrání před vnějšími vlivy

V chia semínkách jsou aktivní složky, které chrání naše buňky před znečišťujícími molekulami ve vzduchu nebo dokonce před škodlivými ultrafialovými paprsky.

Dodávají energii

Pokud chcete zůstat aktivními, konzumujte chia semínka. Obsahují dvakrát více draslíku než banány a dvakrát tolik rostlinných bílkovin než zelenina.

Obrázky: Pixabay