Zkvalitněte svůj sexuální život. Odborníci doporučují o hodinu prodloužit běžnou činnost

Certifikovaná sexuální terapeutka a psychoterapeutka Emily Jamea nedávno potvrdila, že během pandemie zaznamenala sexuální touha “propad“ u většiny párů. Pokud se považujete za někoho, kdo potřebuje pomoc s tímto problémem, čtěte dále a dozvíte se, co vám může pomoci. Stačí dělat pouze jednu věc každý den o hodinu déle.

Spánek o hodinu déle

Průměrný dospělý člověk ve věku od 18 do 64 let potřebuje přibližně 7 až 9 hodin spánku. Osoby starší 65 let potřebují spánku o něco méně, přibližně 7 až 8 hodin denně. Každopádně něco navíc nemůže ublížit. Ve skutečnosti to může pomoci vašemu sexuálnímu životu. Studie z roku 2015 zjistila, že ženy, které spaly o hodinu denně navíc, měly o 14% vyšší pravděpodobnost, že budou mít sex. Experti zpovídali 171 žen po dobu dvou týdnů a jejich studie ukázala, že dalších 60 minut spánku bylo spojeno s větší sexuální touhou. Studie dále zjistila, že ženy s delší průměrnou dobou spánku uváděly větší genitální vzrušení než ženy s kratší průměrnou délkou spánku.

Lepší nálada, lepší sexuální život

„Spánek zlepšuje vaši celkovou náladu, což znamená, že byste se mohli více zajímat o sex,“ uvedla odbornice. Tento výzkum prokazuje, jak úzce spánek souvisí se sexem. Skoro každý by si rád vylepšil kvalitu obou těchto činností, ale bohužel zajistit si dostatek kvalitního spánku je pro mnohé ženy těžké. Průzkum z roku 2005 zjistil, že ženy mají větší problém se spánkem než muži. Mají častější potíže s usínáním, spánkem jako takovým a následnou únavou během dne.

Všechno se vším souvisí

Výzkum poukazuje na to, že zlepšení sexuální aktivity vám může také pomoci se zkvalitněním vašeho spánku. Spánek nejen zlepšuje sex, ale více sexu vám také pomůže lépe spát. Vědci dospěli k závěru, že orgasmus byl úzce spojen s lepší kvalitou spánku. Je tedy jasné, že orgasmy (ať už dosažené s partnerem nebo při masturbaci) zlepšují spánek. V těle se nám totiž po orgasmu uvolňují dva hormony, oxytocin a prolaktin, jež nám mohou usnadnit usínání a zlepšit kvalitu našeho spánku.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Bestlifeonline.com