Spíte-li nazí, děláte jen dobře. Na vaše tělo budou působit samé pozitivní účinky

Mnoha lidem vadí spát v pyžamu, a proto raději volí spánek zcela nazí. Pro některé nepředstavitelná věc, ale věřte, že kromě skutečného pohodlí vám nahota během spánku zajistí řadu dalších pozitivních účinků.

Klidný spánek

Ti, kteří chodí do postele nazí, mohou spát mnohem klidněji a svobodněji. Pokud spíme v pyžamu, naše tělesná teplota se během noci zvýší a začneme s sebou v posteli přehazovat. Bez oblečení však spíme pohodlně a klidně.

Už žádné bakterie

Pokud spíme bez oblečení, můžeme zabránit růstu plísní a bakterií. Na holé pokožce dlouho nepřežijí, naopak pod oblečením se pro ně může vytvářet vhodné prostředí k životu.

Ztráta přebytečných kil

Pokud spíte nazí, vaše hladina kortizolu klesá, spíte klidněji a v důsledku toho může započít proces hubnutí.

Zmírnění bolesti

Během noci jsou na naší pokožce stimulovány body, které mají dobrý účinek na regulaci krevního oběhu. To snižuje bolest, což může být zvláště účinné při bolestech břicha.

Lepší sebeúcta

Mnoho lidí nespí bez oblečení, protože se stydí, a to někdy i sami před sebou. Zkuste to ovšem alespoň na jednu noc, uvidíte, jak se ráno budete cítit sebevědomější. Podle odborníků platí, že čím více času bude člověk trávit nahý, tím více sebevědomí bude mít.

Obrázky: Freepik