V korespondenci poznala dávného kámoše ze střední a rozhodla se jednat. Přísloví „v nouzi poznáš přítele“ skutečně platí

Leea Mechlingová, 65letá výkonná ředitelka Muzea populární kultury, denně obdrží nespočet e-mailů. Jednoho dne ji však mezi tou velikou spoustou elektronické korespondence jeden e-mail zarazil.

Byl od jednoho z jejích spolužáků ze střední školy

Stál v něm článek o krizi bezdomovectví v centru Austinu. Na titulní stránce byl vyobrazen Coy Featherston, jejich spolužák ze střední školy. Bylo to šokující, Leea a její spolužáci se okamžitě vydali na cestu, aby Featherstona našli a dostali jej z ulice.

Co se stalo s Coyem Featherstonem?

Život po střední škole nebyl zpočátku pro Coye Featherstona nijak složitý. V posledním ročníku byl zvolen jako nejlepší všestranný chlapec, byl známý také jako velice oblíbený student, který byl stejně laskavý jako populární, a tento trend pokračoval i v jeho dospělosti. Získal fotbalové stipendium na univerzitě a spíše, než práci v korporátu, hledal něco více flexibilního. Po vysoké škole tedy několik let pracovat jako roadie, což je někdo, kdo připravuje koncertní vybavení. Nakonec se ale jeho život otočil špatným směrem.

Rodinná tragédie

Coy byl vždy velice starostlivý člověk, který měl ke své rodině velice blízko. Když jeho rodinu zasáhla tragédie; jeho bratr byl násilně zavražděn, Coy přestal cestovat a usadil se v Atlantě. Přebíhal z práce do práce, dokud jedno předčasné propuštění nevedlo k jeho finančnímu pádu. Neměl dost peněz na nájem, a nakonec se jeho bydlištěm staly ulice Atlanty. Snažil se bránit i ten malý zbytek věcí, který mu zůstal, ale byl obviněn z přestupku. Když se právní záležitosti daly do pořádku, přestěhoval se do Austinu v naději, že najde dobrou práci a začne od začátku.

Pomohli spolužáci ze střední školy

Leea cestovala tři dny po centru Austinu s Featherstonovým obrázkem a ptala se každého, koho potkala, zdali ho neviděl. Až čtvrtý den narazila na svého starého přítele v okolí katolického kostela, kde krmil holuby. Coy ji rád viděl, setkali se tváří v tvář po desítkách let. Jakmile Leea Coye našla, kontaktovala i ostatní spolužáky, kteří zůstali žít v Austinu, a všichni společně zašli na oběd. Ještě ten den založili na stránce GoFundMe sbírku pro svého starého kamaráda. Mezitím se Coy uchýlil ke svému bývalému spoluhráči fotbalu. Získal přístup k výhodám sociálního zabezpečení a vypadá to, že díky svým starým známým dostal druhou šanci na kvalitní život. Zdá se, že přísloví „v nouzi poznáš přítele“ opravdu platí.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Icepop.com