Pravděpodobně celý život sedíte na toaletě špatně. Existuje jen jedna správná poloha, při níž pocítíte kýženou úlevu

Návštěva toalety by neměla být trapným tématem. Dělá to přece každý z nás a nic lidského nám není cizí. Věděli jste však, že i sezení na záchodě má svá pravidla, abyste potřebu vykonali správně a dopřáli tělu kýženou úlevu? Kanadský youtuber Matthew Santoro sdílel na internetu video, kde uvádí, jak by správná pozice na toaletě měla vypadat.

Správná pozice na toaletě

Muž zahájil své video zveřejněné na YouTube silným sloganem. “Děláte chybu, když jako většina lidí sedíte na záchodě úplně rovně.” Santoro zjistil, že tato poloha, ve které většina lidí sedí na záchodě, je nevhodná, protože ve skutečnosti bylo lidské tělo navrženo tak, aby se staralo o své potřeby v dřepu.

Pořiďte si podložku pod nohy

Existuje však jednoduché řešení, jak být při sezení na toaletě ve správné poloze. V koupelně stačí ponechat podložku, o kterou si můžete opřít nohy při vykonávání svých potřeb. Kolena tak budou výše a stehna se přiblíží k břichu. Díky tomu bude vyprazdňování mnohem jednodušší. Dodržování tohoto pravidla také snižuje riziko vzniku hemoroidů a onemocnění tlustého střeva.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Thescottishsun.co.uk