Stále se vám nedaří přestat kouřit? Zkuste i jiné metody než jen náplasti a žvýkačky

Už vás nebaví utrácet peníze za nekonečný počet balíčků cigaret, nebaví vás páchnoucí oblečení a usazené plíce? Řešení je samozřejmě jediné – přestat kouřit! Možností existuje hned několik od náplastí přes žvýkačky až k terapii. Ovšem na co většina kuřáků, kteří touží skončit s kouřením, zapomíná, jsou i jiné faktory, které ovlivňují to, zdali tentokrát skutečně uspějeme. Zde je seznam některých z nich.

Ujistěte se, že skončit opravdu chcete

Nemá smysl snažit se přestávat, dokud si nejste opravdu jistí, že to chcete udělat. Pokud si myslíte, že ve vás stále přežívá nějaká část, která skončit s kouřením nechce, pak pro vás není ještě ten pravý čas. Prostě nejste připraveni.

Není nic takového jako „poslední cigareta“

Nic takového neexistuje, prostě si musíte vnuknout do hlavy, že teď a tady končíte s kouřením. Žádný loučení s cigaretami v podobě „poslední“, protože jedna poslední cigareta vede ke druhé poslední cigaretě, ke třetí a dále k poslední krabičce cigaret. Kouření je řetězová reakce a jediný způsob, jak ten řetěz rozbít, je přestat s kouřením navždy.

Pijte hodně vody

Pití vody je obecně nezbytnou součástí našeho života, ale během odvykání kouření je obzvláště důležité. Během prvních dvou týdnů se totiž mohou dostavit bolesti hlavy způsobené absencí nikotinu. Zůstat hydratovanými vám pomůže tyto bolesti zmírnit a vy budete myslet jasně. Budete moci přemýšlet o důvodech, proč přestáváte kouřit, zaměřit se na své cíle a cítit se více rozhodnutí.

Napište si důvody, proč chcete přestat s kouřením

Vezměte do ruky kus papíru a propisku a vytvořte si seznam důvodů, které vás přimějí přestat kouřit. Může to být cokoliv, co vás motivuje – zdraví, úspora peněz, partner a děti, zápach a tak podobně. Vložte si kousek papíru do peněženky a pokaždé, kdy si budete chtít zapálit, si seznam přečtěte.

Řekněte svým přátelům, kolegům a rodině, že přestáváte kouřit

Nikdy nepodceňujte sílu opory svého okolí. Sdělte ostatním své plány, aby vás nepokoušeli si s nimi jít zapálit.

Buďte na sebe hodní

Nebuďte na sebe příliš tvrdí. Když napoprvé selžete, je důležité si připomenout důvody, proč chcete přestat kouřit a zkusit to znovu. Uklidněte se a buďte k sobě laskaví. Odstranění nikotinu ze svého života je obtížné, snažte se být silní.

Jak se vám dnešní článek líbil? Také patříte do skupiny lidí, kteří se pustili do odvykání kouření? Sdílejte tyto rady mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: experthometips.com