Ušetřete za služby instalatéra a vyčistěte si ucpaný odpad sami pomocí těchto jednoduchých metod

Ucpaný odtok, snad věčné téma každé domácnosti. Nahromaděné jídlo, mastnota nebo vlasy, to vše může způsobit zablokování potrubí, což má za následek hromadění vody ve vašem dřezu, umyvadle, záchodu nebo vaně. Někdy se můžete dostat do bodu, kdy už uvažujete o zavolání instalatéra, ale to zpravidla znamená časově náročnou a hlavně nákladnou opravu. Jakými způsoby tedy můžete problém vyřešit sami?

Jedlá soda a ocet

Nalijte do odpadu půl šálku jedlé sody a jeden šálek octa. Stůjte v dostatečné vzdálenosti, protože, jakmile se tyto dvě složky spojí, nastává malá erupce. Ovšem velice účinná, protože rozbije veškeré usazeniny, které odtok blokují. Počkejte 5 minut a poté umyjte.

Kostky ledu a sůl

Rozmixujte hrst kostek ledu a vhoďte do odpadu společně se solí a přilijte vroucí vodu.

Kondicionér na vlasy

Ucpaná vana je další z nepříjemných záležitostí, kterou ovšem lze řešit hned tím, co máte v koupelně po ruce. Aplikujte malé množství kondicionéru přímo do odtoku vany.

Ramínko na šaty a kleště

Vlasy jsou jedna z věcí, která pokaždé ucpe odtok. Jedná se o nevyhnutelnou věc, jež ale naštěstí lze snadno řešit. Pomocí kleští rozeberte ramínko na šaty, narovnejte drát a na jeho konci vytvořte malý háček. Vložte do odtoku, několikrát zatočte a vytáhněte vlasy ven.

Jak doma řešíte ucpaný odtok vy? Podělte se s námi o vaše metody v komentářích a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: homehacks.co