Stali se z vás otroci mobilních telefonů a počítačů? Ukážeme vám, jak se zbavit závislosti na online světě

Studie ukazují, že nejméně 64% lidí tráví až 4 hodiny svého volného času denně před obrazovkou. Je jedno, zdali se jedná o displej vašeho mobilního telefonu nebo monitor počítače či televizi, tak jako tak se vystavujete vyšší míře obezity a cukrovky. Zkuste ve vašem životě něco změnit, aby svět online nebyl ústředním bodem každého vašeho dne. Zde je pár tipů, jak to udělat.

Zkuste venkovní aktivity

Zkuste si nastavit pravidlo, že určitou část dne nebudete online. Místo toho se běžte třeba na hodinu projít, projet na kole nebo provádět jinou fyzickou aktivitu, než vytáhnete telefon či tablet z tašky nebo si sednete za počítač.

Věnujte se své domácnosti

Navrhněte si pokoj tak, aby televize již nebyla hlavním bodem místnosti. Nebo si vytvořte projekt na každou část ve vaší domácnosti, jak byste jednou chtěli, aby váš byt nebo dům vypadal. Zorganizujte si kuchyň nebo pracovní stůl, obnovte barvy v ložnici, naostřete nože, cokoli, co zaměstná vaši mysl. Tvořte!

Omezte sociální sítě

Sociální sítě povýšili užívání počítačů a mobilních telefonů na jinou úroveň. Kvůli nim jsme online mnohem častěji než dříve. Pokuste se vyhnout jejich bezcílnému prohlížení. Pokud potřebujete nějaké informace ze světa, přečtěte si aktuální novinky či vyhledejte odpovědi na vaše nynější problémy a otázky a pak se odhlaste a žijte svůj vlastní život.

Nečtěte pouze online

Než vezmete do ruky telefon nebo zapnete počítač, přečtěte si alespoň 30 stránek některé z vašich skvělých knih. Vytvoříte si tak nový zvyk i zábavu.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: readersdigest.ca