Statečné počínání amatérských sportovců. Skupina cyklistů riskovala život, aby pomohla topícímu se jelenovi

Když si představíme zvíře v nesnázích, zpravidla jsme přesvědčeni, že bychom ihned zasáhli a živému tvorovi pomohli. Občas to ale není tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát. Zvíře totiž nemusí pochopit, že se mu snažíte pomoct a ve stresu vám může ublížit.

Jelen v nesnázích

Poté, co cyklisti projeli přívalovým deštěm, všimli si vyděšeného jelena, který byl uvězněn v zatopených troskách budovy. Stěny byly strmé a kluzké a hladina vody nebezpečně stoupala. Jelen byl z předem prohraného boje již unavený a kdyby se neobjevila záchrana, zřejmě by jeho život skončil tragicky.

Neohrožení zachránci

Skupina neohrožených cyklistů tedy neváhala a rozhodla se nebohému jelenovi pomoci i přes vlastní riziko. Jelenovy parohy byly skvělým záchytným bodem, když zvíře šplhalo po troskách budovy, čtyři muži jej vzali za parohy a pomohli jej vytáhnout z bahna ven.

Vyděšený jelen ihned utekl

Jeleni jsou obecně velice plaší. Jakmile se zvíře ocitlo v bezpečí na pevné zemi, bez jakéhokoli vděku zmizelo. Zachránci ale byli především rádi, že vše dobře dopadlo a zvíře bylo v bezpečí. Stejně tak, že nikdo z nich nebyl zraněn. Zvíře s takovými parohy, které je navíc vyděšené, může člověka snadno zranit.

Laskavost ke zvířatům je vždy dobrým ukazatelem toho, jaký člověk ve skutečně je.

Úvodní obrázek: Pixabay , Zdroj: Animalchannel.co