Sůl dokáže zázraky nejen v kuchyni. Vyřeší problém s mravenci i ucpaným odtokem

Bez soli se v kuchyni neobejdeme. Na tom se určitě shodneme všichni. Ať už jde o vaření, pečení, slané nebo sladké jídlo, bez soli to zkrátka a dobře nejde. Zvýrazní chuť každého jídla a je neodmyslitelnou součástí každého jídelního stolu. Její hodnota ale stoupá díky jejímu využití i mimo kuchyni. Obecně v domácnosti vám dokáže být velikým pomocníkem.

Pomoc při rozbití syrových vajec

Občas se to stane každému z nás, vajíčko vyklouzne a neštěstí je na světě. Ale což o to, není nic jednoduššího než vzít hadr a katastrofu zažehnat. Ovšem co ty zalepené zbytky, které je později obtížné vyčistit? V tomto případě přichází na pomoc sůl. Posypte postižené místo špetkou soli, která ze zbytků vajíčka vytvoří sraženinu a vy jej snadno setřete, aniž by po něj zůstaly skvrny.

Hořící tuk nebo olej

Plameny z hořícího tuku nebo oleje jsou nejčastějšími spouštěči domácích požárů. K potlačení problému ještě v jeho zárodku nasypte do plamenů dostatek soli, aby nedošlo k rozvoji ohně a následným popáleninám. V takovém případě je vždy lepší mít sůl po ruce hned u sporáku. 

Ucpaný odtok

Ucpaný odtok chomáči vlasů a jiným slizovitým materiálem, který se za určitý čas nashromáždil, je skutečně nepříjemný problém, do jehož řešení se nechceme příliš často pouštět. Smícháte-li ale jedlou sodu s 1/4 šálkem soli a nasypete do odtoku, máte po problému. Nalijte na směs ještě šálek octa a počkejte, až všechno dohromady začne reagovat. Pak stačí jen přidat horkou vodu a máte hotovo.

Mravenci se budou držet dál od domu

Věděli jste, že mravenci nesnášejí sůl? Pokud s nimi máte ve vaší domácnosti problém, posypte trochou soli všechna místa, kde se rádi vyskytují a už se nemusíte o nic víc starat.

Obrázky: Freepik