Superměsíce v roce 2021. Krásný astrologický jev plný nebezpečí

V roce 2021 nás čeká spousta zajímavých astrologických a astronomických událostí. Superměsíce neboli velké úplňky jsou velice lákavými jevy jak pro astrology, tak i astronomy i nás obyčejné lidi. V roce 2021 se můžeme těšit na tři takové superměsíce.

Co je to superměsíc?

Měsíc se nachází pokaždé v jiné vzdálenosti od Země. Ta se může pohybovat od 356 000 kilometrů do 406 000 kilometrů. Nejvzdálenější bod od nás se nazývá apogee a nejbližší perigee, Když je tedy Měsíc v úplňku v perigeu, je nejblíže k Zemi a při pohledu na něj vypadá vizuálně výrazně větší. Zároveň odráží více slunečního světla. Je to skvělá příležitost pro astronomy, aby mohli lépe prozkoumat povrch Měsíce. Kdy můžeme tento jev očekávat v roce 2021 a jak nás může superměsíc ovlivnit?

27. dubna 2021

Superměsíc ve znamení Štíra, což pro nás představuje velmi nebezpečný den. Vliv Štíra bude silně negativní, protože vodní prvek je zcela neslučitelný s mocnou energií úplňku, zejména v perigeu. Je lepší nezačínat žádné nové věci, nezáviďte a nesnažte se pomstít. Spíše se soustřeďte na vyhození negativních myšlenek z hlavy co nejdříve.

26. května 2021

Úplněk ve Střelci bude mnohem nebezpečnější než předchozí superměsíc. Bude to příliš emotivní den pro nás všechny, kdy se zvýší šance vzniku konfliktů. Jakákoli maličkost může vyvolat hádky s příbuznými, přáteli i kolegy. V tento den astrologové doporučují, abychom se nevydávali na žádné cesty. Úplněk se také zhorší zatměním Měsíce, což znamená, že superměsíc společně se zatměním je tím nejnebezpečnějším dnem, jaký může být. Zkuste zůstat doma ve své komfortní zóně.

24. června 2021

Úplněk znovu vstoupí do znamení Střelce, ale žádné zatmění tentokrát neočekávejte. Jedná se o lehčí verzi superměsíce z 26. května 2021. V tento den musíte být velice opatrní při manipulaci s předměty a neměli byste utrácet.

Obrázky: Pixabay