Svatý grál pro střeva zajistí hladkou průchodnost a detoxikuje organismus. Podpořte své tělo silou přírody

Zdravá střeva jsou základem zdraví celého organismu. Pár sklenic vás během krátké doby zbaví příznaků syndromu dráždivého tračníku, navíc vám pomůže vyčistit střeva, detoxikovat celé tělo a rozběhnout metabolismus. Řeč je o celerové štávě.

Je skutečně celerová šťáva tak zdravá?

Víme, že to zní až příliš dobře, aby to byla pravda, ale i když celerová šťáva nevyřeší všechny zdravotní problémy, může výrazně přispět ke správné funkci střev. Je plná vitamínu A, draslíku a vápníku. Také je ale pravda, že pro detoxikaci našeho tělo celerovou šťávu někdy nemusíme potřebovat. Pár zdravých orgánů to zvládne samo, musí být ale zajištěno jejich dobré fungování.

Recept na celerovou šťávu

Ať jsou účinky celerové šťávy vědecky dokázány či nikoli, porce vitamínů a minerálů navíc nemůže uškodit. Abyste si pár porcí mohli vytvořit, budete potřebovat 1 – 2 svazky řapíkatého celeru, odšťavňovač, lístky máty, okurku nebo jablko. Nakrájejte celer najemno, přidejte pár lístků máty a nadrobno nakrájené jablko nebo okurku. Vložte tyto ingredience do odšťavňovače a je hotovo. Samozřejmě je nejlepší pít šťávu co nejčerstvější.

Alternativy celerové šťávy

Pravdou je, že ne každý chuť celeru snese. Chcete udělat něco pro své zdraví, ale zase se přemáhat a pít nebo jíst něco, co vám nechutná, je zbytečná oběť. Pokud ale budete jíst dostatek ovoce a zeleniny každý den, získáte tím spoustu vitamínů, minerálů a antioxidantů.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Womenshealthmag.com