Švédsko je v EU na spodní hranici kuřáku v zemi díky unikátní metodě odvykání

Všechny závislosti výrazně ovlivňují a řídí život člověka. Zbavit se jich vyžaduje spoustu odhodlání a především pevnou vůli. Ale ten pocit, jakmile si uvědomíte, že jste to zvládli, že jste opět převzali kontrolu nad svým životem, je k nezaplacení. Jednou z nejčastějších závislostí je kouření. Po celém světě bylo vynalezeno mnoho zázračných léků, jak s kouřením konečně seknout, ale každý, kdo se o to alespoň jednou pokusil, ví, jak to skončilo. Není to snadná věc, ale ve Švédsku vyvinuli jedinečnou metodu, která vám pomůže.

Kuřáci v evropských zemích v procentech

Podle průzkumu jsou ve vedoucí pozici, co se počtu kuřáků týká, následující evropské země:

  • Řecko 35%
  • Francie 33%
  • Španělsko 26%
  • Maďarsko 25%
  • Itálie 24%
  • Německo 23%

Švédsko se vyskytuje na nejspodnějších příčkách se svými 5%, a to z jednoho velice dobrého důvodu. Zjistilo, jak se konečně jednou provždy zbavit kouření.

Žvýkací tabák

Celý svět se samozřejmě zajímá, v čem spočívá švédské tajemství, především ti, kteří touží přestat kouřit. Švédi klasický tabák, který je obsažen v cigaretách, nahradili směsí zvanou snus, žvýkacím tabákem, který je buď sypaný, nebo porcovaný do pytlíčků. Jedná se v podstatě o derivát nikotinu a skládá se ze směsi tabáku.

Jak se snus používá?

Snus je parou sušený tabákový výrobek, který byl vynalezen v 18. století. S vývojem produktu se Švédové snažili zajistit, aby kouření neprodukovalo kouř a nezapáchalo. Tabák se musí přitlačovat k horní dásni, odkud je nikotin absorbován sliznicí. Tyto směsi pomáhají Švédům přestat kouřit, proto se vyskytují na spodní hranici v počtu kuřáků v zemi.

Obrázky: Pixabay