Tajná místa světa, kam se obyčejný turista nikdy nedostane

Na světě existuje nespočet míst, které bychom rádi navštívili, ale bohužel nemáme tu možnost. Ale věřte, že u některých oblastí je to tak lepší! Přesto, že dovolená na pláži a horská turistika mohou být vzrušující, někdy lidé chtějí víc. Touží po něčem podivném, tajemném, strašidelném a nebezpečném. Bohužel, ty nejpodivnější kouty světa jsou často nedostupné a jejich tajemství zůstávají společnosti skrytá. Pokud patříte mezi tyto dobrodruhy a toužíte po jiném typu dovolené, provedli jsme pro vás průzkum. Zde je několik “zakázaných” míst, které by lidé rádi navštívili, ale ne vždy je to možné.

Jeskynní komplex Lascaux v jihozápadní Francii

Dvacet tisíc let stará jeskyně skrývá téměř 600 maleb vytvořených lidmi z doby mladšího paleolitu. Bohužel byly poškozeny vydechovaným množstvím oxidu uhličitého od neustálého přívalu turistů, takže francouzská vláda místo odstavila. Jediné, co nám nyní zbývá, je replika Velkých býků, která se nachází 200 metrů od původní jeskyně.

Klub 33, Disneyland

Pokud můžete zaplatit vstupní poplatek v přepočtu 550 000 korun a roční členský poplatek 220 000 korun, dveře do Klubu 33, jednomu z nejexkluzivnějších a nejtajnějších klubů světa, máte otevřené. Klub je možností, jak mohou různé celebrity získat pětihvězdičkové jídlo, neobvyklý drink a šanci uniknout davu fanoušků na hlavní ulici.

Metro 2 pod Moskvou

Údajně postavené Stalinem pro ruskou tajnou službu a nejvyšší vládní činitele. Existence tohoto tajného metra nebyla nikdy prokázána, ačkoli lidé, kteří na něm pracovali, byli několikrát dotazováni. Železnice by měla spojovat Kreml, Federální bezpečnostní službu, Terminál 2 na mezinárodním letišti Vnukovo a celé podzemní město v okrese Ramenki.

Tajný archiv ve Vatikánu

Archiv je technicky přístupný každému, ale k téměř 80 kilometrovým regálům může laik přistupovat pouze k dokumentům vytvořeným za posledních 75 let. Konspirační teoretici hovoří o hlubších, skrytých archivech, ale důkazů o jejich existenci je jen málo.

Pokoj 39, Severní Korea

O Severní Koree se bude jen těžko mluvit ve spojitosti s prosperující ekonomikou, ale její vůdci zřejmě zůstávají stále dobře “nakrmení”. Důvodem je částečně tajná místnost 39. Podle několika teorií zde ministerstvo provádí padělání, evropské podvody v pojišťovnictví a dokonce prodává na černém trhu Viagru.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: list25.com