Způsoby sezení, kterými si ničíme držení těla

Zažíváte bolesti v horní části zad a ramen? Nebo máte pocit, jako kdyby se vaše tělo najednou z ničeho nic vypnulo? Je dost možné, že s tím vším má něco společného vaše držení těla. Chyby v držení těla jsou totiž jednou z nejčastějších příčin obecného tělesného nepohodlí u lidí všech věkových skupin. Postupem času se tak může stát, že budete řešit křivá záda a napětí v krku a ramenou. Proto vám dnes chceme ukázat, co možná děláte špatně a jak své držení těla vylepšit.

Příliš dlouho sedíte

Ať už jste v práci nebo trávíte čas doma na gauči, dlouhodobé sezení má výrazný vliv na držení těla. Pokud je to možné, dělejte si pravidelné přestávky a projděte se. 

Svá chodidla nedržíte rovně na zemi

Když sedíte, ujistěte se, že se vaše chodidla dotýkají podlahy po celé své délce. Nohy by měly být vždy na zemi, pokud možno v úhlu 90 stupňů.

Zády se neopíráte o židli

Židle jsou navrženy tak, aby co nejlépe podporovaly naše tělo. Využijte tedy celý její potenciál, seďte rovně, vzadu a opírejte se zády o opěrku.

Sedíte příliš daleko od stolu

Přistrčte si židli nebo křeslo co nejblíže stolu, abyste se ujistili, že se příliš nenakláníte dopředu. Když budete sedět daleko od stolu, ucítíte bolest v horní části zad a na krku.

Nerovnoměrné rozložení váhy

Opíráte se o jednu nohu nebo o druhou, když stojíte. Ohýbáte se vlevo nebo vpravo nebo přesouváte váhu více dopředu. Veškeré nerovnoměrné rozložení váhy po celém těle může způsobit nechtěnou bolest i bez jakékoli výrazné námahy.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte ho sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com