Tchyně mi poradila do pračky přilít ocet. Výsledek mi ušetřil spousty času a nervů

Máte-li dlouhé vlasy nebo některých z členů rodiny či vlastníte domácího mazlíčka, jistě znáte situaci, kdy na čerstvě vypraném prádle nacházíte nalepené vlasy. A to i přesto, že před každý praním jednotlivé kousky oblečení vyklepete z okna.

Už žádné vlasy ani zvířecí chlupy

Nejdůležitějším účinkem je, že na oděvu neulpívají různé jemné nitě a částečky, vlasy ani zvířecí chlupy. I když své mazlíčky milujete, nikdo nechce být 24 hodin denně pokrytý jejich srstí. Ocet tento problém do značné míry odstraňuje.

Chcete-li se zbavit žmolků a vlasů na oblečení, přidejte do dalšího praní ocet. V nastavení pračky nemusíte nic měnit, prádlo snadno vyperete ve svém oblíbeném programu. Ocet provede své „kouzlo“ a sami uvidíte, kolik se toho jeho přidáním změní.

Jak je to s vůní?

Nelze popřít, že ocet má velmi specifickou charakteristickou vůni. Nikdo by nechtěl, aby jeho šaty voněly kysele po octu. Mnoho lidí se proto bojí jej používat. Neuvědomují si však, že jejich obavy jsou zcela neopodstatněné a zbytečné. Ano, ocet má intenzivní nepříjemný zápach, ale vysoká teplota praní v kombinaci s pracími prostředky zápach octa zcela neutralizuje.

Měkčí oblečení

Přidání octa do prádla má ještě jednu velkou výhodu, o které málokdo ví. Funguje jako aviváž na prádlo. Lze jej tedy v této souvislosti použít jako levnou alternativu máchadla. Rozhodně to stojí za zkoušku.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Tips-and-tricks.co