Těchto částí těla se nedotýkejte špinavýma rukama, jinak riskujete nepříjemné problémy

Určitých částí těla se nedoporučuje dotýkat holýma rukama, protože bakterie, které se nacházejí na našich rukou a kolem nehtů, mohou později způsobit nepříjemné problémy. O jaké části těla se jedná a jaké potíže v budoucnu riskujeme, se dočtete v následujícím textu.

Uši

Nikdy se nedotýkejte špinavýma rukama svých uší. Škůdci, kteří se tímto způsobem dostanou do uší, mohou poškodit váš sluch, zvýšit tvorbu ušního mazu a dokonce vést i k nepříjemné bolesti.

Tvář

Obličej a špinavé ruce nejsou kamarádi. Bakterie, které mohou proniknout do pórů a usadit se v nich, vedou k výskytu akné, jenž může být později zanícené a bolestivé. 

Intimní partie

Jedná se o místo, kam si v podstatě saháme celkem často v rámci vykonávání potřeby, následného utírání a další hygieny, ale vždy myslete na to, abyste měli čisté ruce. Je to místo, kde spousta bakterií opouští naše tělo, takže je důležité udržovat čistotu našich rukou.

Oči

Jakmile nás začnou svědit oči, prvním pohybem je automatické vystřelení ruky k našemu obličeji a zahnání nepříjemného pocitu pomocí našich prstů. Tímto způsobem ale bakterie vstupují do našich očí a mohou poškodit zrak a dokonce vést i k zánětu.

Ústa

Dle statistik se člověk dotkne svých úst bez zjevného důvodu v průměru asi 24krát za den. Bakterie vstupující do našeho těla orálně mohou způsobit další zdravotní problémy šířením do vnitřních orgánů a způsobit zánět nebo infekci.

Nos

Podobný případ jako u úst. Nosu se často dotýkáme zcela bezdůvodně a bakterie z našeho nosu mohou uvnitř našeho těla přenášet další nemoci na vnitřní orgány.

Obrázky: Freepik