Zažívací problémy se neprojevují pouze průjmem nebo zácpou

Bolesti břicha, nadýmání, křeče, nepravidelná stolice, to všechno nasvědčuje tomu, že s vaším trávení není něco v pořádku. Zpravidla to značí, že trpíte problémy s tlustým nebo tenkým střevem. Pokud ano, můžete u sebe zaznamenat následující symptomy.

Touha po sladkém

Když je narušena rovnováha střevní flóry, začnete toužit po sladkých jídlech. Nejdříve můžete mít pocit, že chuť na sladké je normální, proč také ne, jednou za čas si každý rád dá nějakou tu sladkost, ale postupem času se věci mohou vymknout kontrole.

Psychologické problémy

Existuje velice úzká souvislost mezi mozkem a střevy, proto, máte-li problém v jedné oblasti, je třeba počítat s rozvojem nemoci i ve druhé. Deprese, stres a úzkost mohou ovlivnit funkci střev.

Zvýšená hladina cukru v krvi

Jednou z hlavních rolí střev je zpracování potravin, živin, včetně cukru. Pokud náš střevní systém nepracuje správně, vyvinou se metabolické potíže, hladina cukru v krvi se zvýší a vyskytne se u vás riziko vzniku cukrovky.

Dermatologické problémy

Kožní problémy mohou být způsobené mnoha věcmi, včetně používání chemických látek, vývoji hormonálních problémů, kvůli ultrafialovému záření, ale také střevních chorob. Máte-li dlouhodobě potíže se svou pokožkou, například bojujete-li s ekzémem nebo lupénkou, všechno může pocházet od střev.

Zažívací potíže

Plynatost, nadýmání, průjem, to vše může naznačovat, že váš střevní systém špatně funguje, je narušena rovnováha střevní flóry a škodlivé bakterie se rozrůstají.

Silný zápach

Špatné trávení rovná se špatný dech. Může to být způsobeno nerovnováhou ve střevní flóře.

Obrázky: Pixabay