Zdravotní benefity vnitřního užívání jedlé sody

Už dávno víme, že vnější používání jedlé sody je skvělé pro naši pokožku, vlasy, nehty i zuby, ale co ještě nevíme, jak na nás působí, když ji budeme užívat vnitřně. Dnes se dozvíme, jaké účinky má jedlá soda na naše tělo, když ji vypijeme.

Vyvážené pH

Jedlá soda alkalizuje tělo, což vede k vyváženému pH. Ačkoli kyselost usnadňuje trávení, zásaditější pH je považováno za zdravější, protože většina degenerativních chorob vzniká v kyselém prostředí.

Prevence před ledvinovými kameny

Ledviny jsou citlivé na kyselou moč, hlavně jestli se už vytvořily ledvinové kameny. Pití jedlé sody ztěžuje tvorbu ledvinových kamenů.

Antiseptické účinky

Jedlá soda má antiseptické účinky, ničí parazity a plísně. Je to skvělý dezinfekční prostředek pro ústa a krk. Při nachlazení se doporučuje kloktat jedlou sodu rozpuštěnou ve vodě.

Prevence před vznikem dny

U dny se zvyšuje obsah kyseliny močové v krvi a soli kyseliny močové se ukládají v různých tkáních, zejména v kloubech. Jelikož jedlá soda vyrovnává pH těla, někteří odborníci doporučují její konzumaci jako prevenci před vznikem dny.

Boj proti infekcím

Užívání jedlé sody vnitřně léčí infekci močových cest, protože snižuje kyselost moči.

Redukce svalové horečky

Během cvičení nebo ihned poté, co docvičíte, si dejte jedlou sodu s vodou. Za vývoj svalové horečky může kyselina mléčná hromadící se ve svalové tkáni a poté vstupující do krevního řečiště. A kyselost neutralizující účinky jedlé sody tak mohou předejít těmto problémům.

Kdy se pití jedlé sody nedoporučuje?

Pití jedlé sody se nedoporučuje lidem, kteří drží jídelníček bez soli, trpí otoky, onemocněním jater nebo vysokým krevním tlakem.

Obrázky: Pixabay