Téměř zemřela na sepsi v necelých čtyřiceti letech. Po překonání nemoci učí a inspiruje ostatní

Vy a vaše tělo jste tým. Jakmile pracujete společně na překonání traumatu, připomene vám to, jak silná dvojka ve skutečnosti jste. To se naučila i Christine Garvin, která nyní šíří a sdílí svůj příběh do celého světa, aby povzbudila ostatní. Všechny, kteří doposud nevnímali své tělo jako svého spojence.

Život ohrožující diagnóza

Christine byl diagnostikován život ohrožující případ sepse, vážného stavu způsobeného reakcí těla na infekci. Sepse způsobuje zánět v celém těle. Jak postupuje, mohou se rozhodující orgány začít „vypínat“ jeden po druhém. Což se stalo Christine, u níž se sepse rozvinula jako reakce na břišní infekci.

Odstranění části tlustého střeva

Když Christine nastoupila do nemocnice, podstoupila urgentní operaci, která vyústila v hemikolektomii – odstranění jedné strany tlustého střeva. O dva dny později ji byla provedena ileostomie – chirurgický zákrok k vytvoření otvoru v břišní stěně pro vylučování odpadu z těla. Není nutné říkat, že byla touto zkušeností otřesena. Christine v té době bylo pouhých 39 let a doposud byla naprosto zdravá.

Konec kariéry

Christine pracovala jako wellness koučka a profesionální tanečnice, takže si byla velice dobře vědoma toho, co jedla a jak často se hýbala. Ve skutečnosti měla několik měsíců před vypuknutím nemoci pocit, že je její tělo v té nejlepší formě. Pak ale zasáhla realita. Probudila se na nemocničním lůžku se stomickým vakem, což byla věc, o které nikdy dříve ani neslyšela. Z břicha jí visel pytlík, kde mohla vidět veškerý odpad ze svého těla. Nemohla uvěřit tomu, co se jí stalo. Ale místo toho, aby byla naštvaná na celý svět a své tělo a zabývala se tím, co se pokazilo, rozhodla se na celou věc podívat z jiné perspektivy. Tvrdě pracovala, aby znovu získala svou sílu a co nejrychleji se zotavila.

Christine věří, že pokud jste laskaví ke svému tělu, oplatí vám to svou přízní. Komukoli na podobné cestě, jako je ona, doporučuje najít pozitivní přístup, podporu v jakékoli formě, ať už jde o podpůrnou skupinu nebo něco zcela ojedinělého. U každého funguje něco jiného, ale všichni se snaží dosáhnout stejného cíle – sebelásky. Christine tvrdí, že neměla ani tušení, jak moc může milovat své bříško, dokud nebylo pokryto jizvami, nerovnostmi a stomickým sáčkem.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Health.com