Těmito 4 fázemi musí projít každý, kdo chce shodit centimetry v pase

Břicho je jedna z částí našeho těla, která nejhůře ztrácí naspořené tuky. Nicméně existují cvičení, které vám pomohou dostat se opět do formy, ale jen tehdy, budete-li mít správný přístup. Povíme vám o základních fázích, kterými musí projít každý, kdo chce shodit pár centimetrů v pase.

Fáze 1: Přehodnoťte svůj jídelníček

Snažte se minimalizovat množství konzumovaného cukru a sacharidů obsažených ve vašem jídelníčku. Limonády vyměňte za čaj, sladké koláče za ořechy a ovoce a cukr za med. K tomu jezte více zeleniny a vlákniny.

Fáze 2: Zbavte se nadváhy

Běhejte 30 minut denně a sami zpozorujete změny na vašem těle celkem rychle. Na začátku je určitě těžké začít hned s 30minutovým během, v takovém případě můžete nejdříve zkusit chůzi, chvíli běh a pak zase chůzi. Běhání spaluje 2,5krát více kalorií než chůze.

Plavejte alespoň 30 minut 2-3x týdně. Sami si vyberte styl a tempo, který vám bude vyhovovat. Důležité je hlavně zůstat v pohybu, protože jakékoliv cvičení ve vodě pomáhá zhubnout – hodina intenzivního plavání spálí až 500 kalorií.

Jízda na kole je jedním z nejzákladnějších cvičení, které můžete dělat, chcete-li zhubnout. Jezděte na kole 2-3krát do týdně tempem, jaký se vám líbí.

Fáze 3: Posilněte břišní svaly

Kardio vám pomůže ztratit na váze, ale nezaručí vám ploché bříško. Potřebujete komplexní program, abyste jak hubli, tak posílili svaly.

Vakuum spočívá ve vydechnutí veškerého vzduchu v plicích, vtáhnutí břicha směrem k páteři a držení v této pozici tak 15-20 vteřin. Opakujte 10krát, 3-4krát denně a za několik týdnů zjistíte, že se váš pas zmenšil.

Prkno. Jednoduchý, ale velmi účinný cvik. Cvičte jej 2-3krát za den po 30 vteřinách a postupně navyšujte dobu trvání. Kromě spalování kalorií a posílení břišních svalů se také zlepšuje držení těla a snižuje zátěž na záda.

Fáze 4: Uvolněte svaly

Sedy lehy. Tento cvik posílí vaše břišní svaly i celý trup. Posilování středu těla sníží tlak na vaše svalové skupiny. Vyzkoušejte různé typy sedů lehů, abyste zapojili všechny břišní svaly.

Zvedání nohou. Lehněte si na záda a položte ruce na podlahu. Pomalu zvedejte nohy 10-15krát. Pokrok začnete pozorovat zhruba za měsíc.

BONUS

Po tréninku si vždy dejte studenou sprchu. Nízké teploty nepomáhají pouze snížit množství kyseliny mléčné v těle, která způsobuje bolest svalů, ale také spálí další kalorie tím, že tělo více pracuje, aby se udrželo v teple.

zdroj: brightside.me