Rádi byste zhubli, ale na cvičení není čas? Začněte změnou stravovacích návyků a denní rutiny

Ztráta váhy někdy závisí na maličkostech, kterých je třeba se vzdát, abychom se mohli dostat do formy a udržet si ji. Ovšem určitých návyků se nemusíme vzdát úplně, stačí je pouze nahradit jinými alternativami. Následujících 12 tipů vám pomůže vypadat lépe za pouhé 4 týdny, tolik se u nich nenadřete a přesto budou mít pozitivní vliv na to, jak vypadáte.

Nakládanou zeleninu vyměňte za mraženou

Přídavný cukr a další konzervační látky, které se přidávají do zeleniny skladované v plechovkách, odstraňují většinu vitamínů. Oproti tomu mražená zelenina si uchovává všechny své zdravé prvky a neobsahuje žádné přísady.

Sladkosti nahraďte sušeným ovocem a ořechy

Koláče a bonbóny můžete nahradit čerstvým ovocem, sušeným ovocem a ořechy. Takto se zbavíte přebytečného cukru a tuku ve svém jídelníčku, aniž byste se vzdali sladkostí. Ale samozřejmě to neznamená, že můžete jíst tunu ovoce. Všeho s mírou.

Jezte spíše ovoce s velkou peckou než s více malými

Broskve, nektarinky a švestky mohou pomoci při snižování hladiny cholesterolu, takže by měly být první volbou, pokus se rozhodnete začít s hubnutím. Ovšem nezapomínejte, že dietologové navrhují konzumovat ovoce pouze v první polovině dne.

Vynechte výtah, použijte schody

Už během jednoho měsíce si můžete všimnout změn na svém těle, vynecháte-li výtah a začnete používat schody. Vaše nohy a hýždě navíc posílí.

Místo smažených brambůrků u televize cvičte

Pokud o volných dnech vynecháte válení se na gauči u televize, zřetelně můžete po pár měsících zaznamenat zúžení vašeho pasu. Pokud k té televizi ale přidáte nějaké menší cvičení místo smažených chipsů a popcornu, výsledky uvidíte mnohem dříve.

Výběr správné kávy

Něčím tak jednoduchým jako je výměna cappuccina za černou kávu, se můžete vyhnout stovkám dalších kalorií navíc.

Aromaterapie

Je známo, že různé vůně mohou mít vliv na naši chuť k jídlu. Například vůně banánů, hrušek a jablek chuť k jídlu snižují, takže chcete-li jíst méně, tak teď už víte, čím se obklopit.

Lehká polévka místo těžkého jídla

Několik kilo vám rychle zmizí, pokud se rozhodnete nahradit hlavní těžké chody například zeleninovou polévkou nebo netučným masem. Zasytí vás, ale obsahují méně kalorií.

zdroj: brightside.me