Tragický pád letadla v sousedním Polsku. Většina pasažérů stačila vyskočit, až na nevěstu s ženichem

Minulou sobotu 3. září 2022 došlo ve 14:18 k tragické nehodě v Polském Piotrków Trybunalski. Letadlo Skyvan spadlo a pasažéři byli nuceni z dopravního prostředku vyskákat. Brzy se však ukázalo, že na následky incidentu zemřeli dva lidé. O to smutnější je, že se jednalo o nevěstu s ženichem těsně před svatbou.

Letadlo se zřítilo 5 km před letištěm

Letecké neštěstí se odehrálo v sobotu 3. září ve 14:18 ve vesnici Glina nedaleko města Piotrków Trybunalski. Letadlo Skyvan SC7 spadlo a zřítilo se před zraky několika svědků. Jak se ukázalo, šlo o letadlo s 20 parašutisty. Většina vyskočila ze stroje a bezpečně přistála, než došlo k havárii. Letadlo se zřítilo 5 kilometrů před letištěm.

Tragická smrt pilota a jeho partnerky

Bohužel na následky nehody zemřeli dva lidé. Byl to zkušený profesionální pilot a jeho partnerka. Snoubenka, 29letá žena jménem Marta, cestovala v kabině se svým 44letým snoubencem Maciejem, pilotem s mnohaletými zkušenostmi. Muž byl původně hasičem a záchranářem ve výškách. Snil však o létání, a tak odešel od hasičů a přidal se k letectví. Pilotoval různá letadla a cvičil další piloty, skákal i s padákem. Svou vášeň sdílel se svou krásnou partnerkou, s níž se měl v nejbližší době oženit.

Plánovali společnou budoucnost

Marta a Maciej byli bláznivě zamilovaní a sdíleli společné zájmy. Plánovali společnou budoucnost. Bohužel tento příběh skončil krutým způsobem. Oba na následky zranění zemřeli. Na místě neštěstí našli hasiči trosky, uvnitř nichž byla dvě těla. Kvůli velmi vážným zraněním hasiči ustoupili od záchranných opatření, lékař konstatoval smrt.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Tvn24.pl