Trápí vás bolavá záda? Pak vyzkoušejte tento jednoduchý cvik, doporučil mi ho fyzioterapeut a je to naprostá bomba!

Existuje spousta cvičebních programů, které nám slibují rychlé výsledky hubnutí. Některé je zajišťují téměř “nicneděláním”, další připomínají skoro vojenský výcvik. Ale co dělat, abychom se po náročném dni cítili lépe? Jak to tak vypadá, tak zvedání rukou je řešením. My vám nyní chceme ukázat, co je na tak jednoduchém pohybu výjimečného.

Pomoc při ztuhlých ramenou

To je hlavně pro ty z vás, kteří tráví spoustu času u stolu před počítačem. Když takto dlouho sedíme, naše svaly jsou nesprávně používány a v důsledku toho trpíme ztuhlostí a omezeným pohybem.

Proto se nejprve narovnejte a poté protáhněte. Zatněte pěsti a vytáhněte ruce až z boků nad vaši hlavu, spojte je, nadechněte se a opět vraťte ruce k tělu. Několikrát opakujte. Pomůže vám to uvolnit napětí v ramenou a krku.

Lepší držení těla a roztažení hrudníku

Většina zdravotních potíží je způsobena špatnými návyky a hrbení je jedním z nich. Sice je to nejpohodlnější způsob, jak sedět, ale zároveň nám způsobuje veliké problémy. Zvedání paží je dobrým startem, jak se hrbení zbavit a zlepšit si celkové držení těla.

Stačí pouze zvednout ruce nad hlavu a vytočit kolmo k zemi, jak jen to je možné. Opakujte každých 20 minut a snažte se nechat páteř ve stejné pozici tak, jak připažujete ruce k tělu.

Prevence před bolestí dolní části zad

Bolest dolní části zad se projevuje při změnách struktury páteře. Vzhledem k věku nebo sedavému životnímu stylu jsou obratle křehčí a méně pohyblivé. Intervertebrální disky, které v podstatě fungují jako polštářky mezi obratli, vysychají.

Výsledkem je, že nervy, které jsou umístěny do míchy jsou zodpovědné za pohyb a vysílání signálů do mozku, mohou být stisknuty mezi obratli. Zvedání rukou a jejich protažení směrem vzhůru může pomoci vyhnout se bolestem dolní části zad.

zdroj: brightside.me

Ve čtení článku pokračujte na další stránce