Trápí vás častý výskyt oparů na vašich rtech a stydíte se za svůj vzhled? Zkuste tyto jednoduché léčebné procedury

Opar na rtech znamená projev viru, který žije v lidském těle a občas se objeví na povrchu ve formě malých bublinek, nejčastěji v oblasti úst nebo přímo na rtech. Sice se nemusí jednat o žádný závažný problém, ale i přesto je opar nepříjemným, bolestivým stavem, jenž je zároveň velice nevzhledný. Proto jsme pro vás dnes připravili seznam účinných a hlavně jednoduchých prostředků, jak s opary zatočit.

Peroxid vodíku

Puchýřky na rtech je nejlepší spálit pomocí peroxidu vodíku, a to tak, že jej budete aplikovat na postižené místo každé 2 – 3 hodiny. Procedura je trochu bolestivá, ale za to velmi účinná.

Led

Myslíte si, že použití ledu je příliš jednoduché, aby to byla pravda? Ve skutečnosti led dokonale pomáhá potlačit první příznaky přicházejícího oparu. Jakmile cítíte, že vaše rty jsou oteklé, přiložte na ně kousek ledu, abyste uvolnili otok a zpomalili průběh onemocnění.

Česnek

Prolisujte jeden stroužek česneku a aplikujte na bolavé místo.

Mentolová zubní pasta

Navlhčete vatový tampónek mlékem s obsahem tuku 1,5% a potřete jím postiženou oblast. Nesmývejte mléko ani neolizujte, dokud tekutina nezaschne. Postup opakujte každé 2 – 3 hodiny. Už večer uvidíte první výsledky.

Aloe vera

Každé 2 hodiny potírejte bolavé místo utrhnutým listem aloe vera.

Ke všem těmto postupům přidejte do svého jídelníčku jako bonus potraviny bohaté na selen, zinek a vitamíny skupiny B. Opar na rtech se většinou vyskytuje na povrchu jako důkaz nízké imunity, proto se doporučuje tělo podporovat těmito látkami, které pomáhají při hojení jakýchkoli ran.

Jak řešíte problémy s opary vy? Máte nějaké své zaručené recepty, které jsme zde nezmínili? Podělte se s námi o vaše zkušenosti v komentářích a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: interesno.fun