Vyhýbáte se zubaři i při silné bolesti zubů? Pokuste se jej nahradit touto přírodní domácí léčbou

Mezi nejčastější příznaky bolesti zubů patří ostrá, pulzující nebo trvalá bolest, otok kolem zubu, horečka a bolesti hlavy. Ve většině případů můžete příčinu hledat v tvorbě zubního kazu, ale i v následujících:

  • Hnijící zuby
  • Poškozená plomba
  • Chybějící zub
  • Infekce dásní
  • Roztříštěný zub
  • Časté kousání tvrdých potravin
  • Neobvyklý skus

Naštěstí v dnešní době existuje mnoho způsobů, jak se rychle vypořádat s problémy zubů a uklidnit je. Ovšem také je pravda, že většina populace se návštěvy zubaře přímo děsí a buď se pokusí počkat, zdali se situace nevyřeší sama, nebo se obrátí nejdříve na domácí, přírodní prostředky, což v některých případech může být účinným řešením. A my vám dnes některé z těchto alternativ představíme.

Esenciální oleje

Esenciální oleje jsou velmi účinné v boji proti tvorbě plaku a zároveň mají antimikrobiální účinky. Mezi ty nejlepší patří tea tree olejíček, mátový olej, myrhový, skořicový a hřebíčkový.

Mátový čaj

Máta peprná má silné antiseptické vlastnosti, které bojují s orálními patogeny. Zalijte si jednu lžičku mátových lístků horkou vodou a nechte 15 – 20 minut odležet. Poté vypijte celé. Pomůžete svým zubům a zbavíte se špatného dechu.

Kloktání slané vody

Do šálku s horkou vodou přidejte čajovou lžičku soli a jakmile vychladne, kloktejte půl minuty. Tím zmírníte bolest a infekci, odstraníte nečistoty a zmenšíte otok.

Syrový česnek

Česnek účinně bojuje s plísněmi, bakteriemi a viry. Rozmačkejte jeden stroužek, nechte ho na chvíli odležet, posypte solí a naneste na bolestivý zub. Nebo můžete jednoduše žvýkat několikrát denně stroužek česneku pomocí postiženého zubu.

Žvýkačka

Oblast kolem zlomeného zubu nebo zubu s chybějící plombou je podrážděná a bolestivá. Kousejte žvýkačku na opačné straně úst a poté aplikujte na bolestivý zub.

Jak bojujete s bolestí zubů vy? Zajdete raději ihned k zubaři nebo se mu vyhýbáte? Dejte nám vědět vaše zkušenosti do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: healthyfoodhouse.com