Trápí vás v létě doma nesnesitelné horko? S těmito tipy se snadno zchladíte

Letní počasí je konečně tady a my si můžeme užívat všech jeho příjemných výhod. Je déle světlo, můžeme se procházet, chodit na zmrzlinu a vstřebávat vitamín D, který nám dodává energii. Ale jak už to tak bývá, aby na světě byla rovnováha, vše dobré má i svou horší stránku. Teplota stoupá nejen venku, ale i ve vaší domácnosti, což může být velice nepříjemné. Nechceme mít doma jako v prádelně, uvnitř se chceme zchladit a odpočívat v příjemném prostředí. Toho můžete dosáhnout pomocí následujících tipů.

Zabedněte se

Možná to působí jako opačný efekt, ale věřte, zavřete-li si všechna okna, dveře a zatáhnete závěsy, všimnete si, že se z vašeho domova stává útulné a chladné místo vhodné k odpočinku. Přidejte k tomu klimatizaci nebo větrák a máte vyhráno.

Přemýšlejte zeleně

Máte svůj vlastní dům? Pak se rozhodněte proměnit jeho střechu v zahradu. Nechte na ni růst rostliny a trávu, v létě ji můžete jednoduše zalévat, což přinese příjemný a chladný vzduch uvnitř domu.

Studené prvky

Nemáte čas, chuť ani peníze kupovat novou klimatizaci? Pak si pořiďte větrák a umístěte před něj ledové prvky, skrze které bude foukat chladný vzduch. Uvědomte si ale, že se jedná pouze o lokální a chvilkové řešení, větrák nesníží teplotu uvnitř, k tomu je skutečně potřeba klimatizace.

Omezte spotřebu elektřiny

Pokud je venku horko, omezte používání elektrických spotřebičů v domě. Zkuste tedy prádlo sušit venku namísto v sušičce a večer se rozhodněte pro čerstvý salát, ne pro teplou večeři z trouby.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Margriet.nl