Závratě po intenzivním cvičení. Dodržujte tato pravidla a předcházejte riziku mdlob

Motá se vám hlava a máte závratě bezprostředně po cvičení? I přestože můžete být v dobré kondici, podobné stavy vás mohou potkat. Existuje pro to několik důvodů. Naštěstí to zpravidla neznamená nic vážného a nepříjemných závratí se můžete zbavit pomocí několika jednoduchých tipů.

Proč trpíme závratěmi ihned po cvičení?

Jakmile skončíte se cvičením, sednete si a poté vstanete a točí se vám hlava? Je to v důsledku toho, že vám krev najednou začne pumpovat do nohou. Protože je vaše srdeční frekvence příliš nízká na to, aby dostatečně poháněla krev do mozku, můžete cítit závratě nebo dokonce omdlít. Chcete-li s tím něco dělat, ujistěte se, že jste během cvičení dostatečně hydratovaní.

Nízký krevní tlak

Spousta dobře trénovaných běžců a sportovců často trpí nízkým krevním tlakem. Jak jsme zmínili výše, váš krevní tlak klesá cvičením. V tomto případě musíte opět dostatečně pít.

Snižujte tempo pomaleji

Pokud se po dlouhém běhu nebo intenzivním cvičení náhle zastavíte, můžete trpět závratěmi a mdlobami. Je to proto, že se vaše dolní končetiny rychle zastaví a již vám nepomáhají pumpovat krev směrem nahoru. V takovém případě snižujte tempo pomaleji a do cíle pokračujte rychlou chůzí. Jakmile se zastavíte úplně, držte nohy chvíli nahoře, aby mohla krev stále proudit.

Komplexní sacharidy

Další častou příčinou závratí po cvičení je nízká hladina cukru v krvi. Budete se cítit ospalí a bez života. Abyste tomu zabránili, je nejlepší před cvičením jíst dostatek komplexních sacharidů, jako je zelenina, ovoce a ovesné vločky.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Runnersworld.com