Zdravé tipy pro každý den v týdnu, aby vás už nikdy netrápily bolestivé zubní kazy

Už od dětství nám bylo vštěpováno, že když se objeví zubní kaz, nelze jej odstranit jinak než pomocí vrtání a zubních výplní. Není to však tak úplně pravda. Ve skutečnosti věda prokázala, že kazy lze léčit jednoduchými malými změnami ve vaší stravě. Toto jsou nejlepší způsoby, jak zlepšit zdraví ústní dutiny a zbavit se kazů.

Vyplachujte kokosovým olejem

Tato technika vám může pomoci zbavit se zubních kazů, špatného dechu a krvácení dásní. Také sníží škodlivé bakterie, které mohou vést k různým zubním problémům.

  • Dejte si do úst lžíci kokosového oleje
  • Kloktejte asi 10 nebo 20 minut
  • Vyplivněte
  • Vypláchněte si ústa
  • Vyčistěte zuby běžným způsobem

Při vyplachování můžete použít i slanou vodu. Dělejte to každý den na lačný žaludek.

Strava bez cukru

Pokud už zubními kazy trpíte, zapomeňte na cukr. Ústní bakterie se shlukují do cukru a navíc tato látka dokáže demineralizovat strukturu zubů. Držte se dál od sladkých potravin i limonád. Pokud potřebujete svá jídla osladit, použijte stévii nebo med.

Konzumujte vápník a výživné potraviny

Syrové mléko má spoustu vitamínů a minerálů, včetně vitamínu K2, D3, fosforu a hořčíku, které mohou zlepšit vaše zdraví zubů zvýšením průtoku tekutiny v ústech. To pomůže udržet vaše zuby silné a předcházet vzniku zubních kazů, popřípadě zubní kazy léčit. Zařaďte do svého jídelníčku sýry, kefír z kozího mléka a bio máslo.

Byliny a koření

Některé bylinky a koření, jako je česnek, kurkuma, sůl a lékořice, mohou také pomoci udržet zuby bez kazů.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Medicalnewstoday.com, Dentalhealth.org