Třináctiletý chlapec přišel s pláčem domů. Když své matce ukázal, co dostal ve škole od svého učitele za cenu, okamžitě kontaktovala právníka!

Školy by měly představovat bezpečné místo, kde se děti učí novým užitečným věcem a formují svou dospělost. Bohužel, vždy tomu tak nemusí být! Spousta dětí se bojí chodit do školy z důvodu šikany, která v dnešní době představuje obrovský problém. Učitelé mohou být často jedinou jistotou, na kterou se studenti mohou obrátit. Ale co se stane, když se studenti nemohou spolehnout ani na dospělé?

Maminka Tera se jednoho dne rozčílila poté, co její 13letý syn Derek přišel s pláčem domů ze školy, kde obdržel šokující „cenu“. Derek, jenž má diagnostikovanou nemoc ADHD, obdržel od svého učitele „ocenění“ za to, že se nechá snadno rozptýlit. Na certifikátu stálo „Jak se nechat nejlépe rozptýlit…podívej se na něco třpytivého!“ Kromě toho, že na diplomu byla vyobrazená postavička zombie, bylo ocenění také omotáno zlatou stuhou, na které bylo napsáno „Dobrá práce!“

Porucha ADHD

Tera řekla: „Derek měl v očích slzy a byl v rozpacích, protože „cenu“ přijímal před celou třídou.“ Tera se sice s učitelem nikdy nesetkala, ale potvrdila, že on i vedení školy věděly, že její syn trpí ADHD poruchou. „Nevím, jestli si myslel, že je to legrační, ale nic vtipného to rozhodně nebylo,“ řekla Tera. Derek měl ve škole dokonce speciální vzdělávací plán, jenž může zahrnovat určité změny v programu dítěte.

Ředitel školy potvrdil, že byl o celém incidentu informován a vyjádřil se takto: „Rodiče byli ujištěni, že tato záležitost bude okamžitě řešena, protože naše škola jedná v dobré víře v zájmu studenta a jeho rodiny.“ Zdá se však, že Derekova rodina tomu nevěří. Tera už jednala s právníkem o potenciálním právním jednání. Derek dokonce obdržel další dvě ponižující ocenění za zlepšení v sociálních studiích a za nejčastější půjčování věcí, které nikdy nevrátí. A navíc, nebyl jediný, kdo získal takové ceny. Derek a další děti, kteří se potýkají se zdravotními problémy, se už tak musejí vypořádat se spoustou komplikací, nepotřebují ještě učitele, kteří se budou nad jejich postiženími bavit.

Pokud souhlasíte s námi, že by se takové věci neměly za žádnou cenu dít, sdílejte článek mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj:en.stories.newsner.com