Cvičení pro lenochy v pohodlí domova. Tyto jednoduché cviky pomáhají odbourat tělesný tuk a tvarovat tělo

Během procesu hubnutí své tělo zatěžujeme řadou pohybových aktivit a cvičení. Často však ztrácíme prvotní nadšení a chybí nám důslednost, pevná vůle a správná strategie. Stává se tak hlavně kvůli tomu, že na sebe máme přehnané nároky, přitom pro úspěšné hubnutí není vždy nutné cvičit hodinu denně, zvláště, když teprve začínáte nebo bojujete s obezitou či patříte do skupiny těhotných žen a stále se chcete udržovat ve formě.

Jednoduchá cvičení

Toto jsou 3 jednoduchá cvičení, která mohou provádět jedinci, kteří trpí obezitou, patří mezi začátečníky, těhotné ženy, seniory nebo je trápí bolest kolen, což většinou bývají lidé s vysokou tělesnou hmotností.

Sed o zeď

Představte si, že chcete udělat dřep, ale zastavíte se, jakmile je vaše tělo v úhlu 90 stupňů, nohy maximálně 10 cm od sebe a rovný záda, která opíráte o zeď. Proveďte 3 série vždy po 1 minutě. Mezi stěnu a záda si můžete vložit deku, aby vás nic netlačilo a nestudilo. Snažte se skutečně vydržet celou minutu, nepředklánějte se a neodlepujte paty od země. Mějte celé tělo zpevněné.

Výpady na každou nohu

Postavte se rovně a pravou nohou proveďte výpad vpřed. Hlídejte si, aby dopad na nohu nebyl příliš prudký, je potřeba, abyste se na pohyb co nejvíce soustředili. Koleno nesmí přesahovat přes prsty u nohou, pohyb zastavte, jakmile bude přední noha zaujímat pravý úhel. Na obě nohy proveďte 20 opakování po 3 sériích.

Mrtvý tah na jedné noze

Představte si, že děláte holubičku. Postavte se rovně a jednu nohu zanožte, přitom se zároveň začněte předklánět dopředu. Celé tělo by mělo být kolmo na stojnou nohu. Snažte se udržet balanc. Cvičte 20 opakování po 3 sériích na každou nohu. Tomuto cvičení by se však měly vyhnout těhotné ženy a starší osoby, protože vyžaduje rovnováhu na jedné noze.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Indiatimes.com