Účinné prostředky, jak konečně zatočit s migrénou a zbavit se jejích útoků

Migréna je porucha nervového systému, která způsobuje opakující se bolesti hlavy, které mohou být střední nebo vysoké intenzity. Je také považována za jedno z nejčastějších neurologických onemocnění, častější než astma a cukrovka. Bolest hlavy zasahuje do každodenních činností, proto je dobré znát možnosti úlevy, které vám od migrény pomohou přírodními způsoby.

Ledové obklady

Pro okamžitou úlevu si můžete dát ledový obklad na čelo, hlavu nebo krk. Pokud nemáte k dispozici ledový balíček, zkuste hadřík namočený ve studené vodě.

Levandulový olej

Lidé, kteří inhalují levandulový olej během útoku migrény, zažívají rychlejší úlevu. Můžete jej vdechovat přímo, ale pouze po dobu 15 minut, nebo aplikovat na tělo ve zředěném roztoku.

Mátový olej

Vmasírujte si mátový olej na spánky a zadní část krku, abyste zmírnili příznaky migrény. Eliminuje také pocit nevolnosti a úzkosti. Dokonce je schopný zabránit úplnému návratu migrény.

Zázvor

Zázvor je velice dobře známý pro své zdravotní výhody a je mu připisována i úleva od migrény. Zázvorový prášek snižuje intenzitu a trvání migrény. Zázvorový čaj je protizánětlivý a osvědčený lék na bolest hlavy.

Hořčík

Zařaďte do svého jídelníčku hořčík. Jeho nedostatek totiž může být příčinou bolesti hlavy a migrény. Pravidelný příjem hořčíku snižuje frekvenci záchvatů o celých 41,6%.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Everydayhealth.com