Umíte poskytnout první pomoc, ale u sebe byste si nevěděli rady? Naučte se, co dělat při vlastním infarktu

Začnete pociťovat silnou bolest v hrudníku, která začíná v pažích a pokračuje až k čelistem. Jste několik kilometrů od nejbližší nemocnice a nevíte, zdali se do ní dostanete včas. Kurz první pomoci a nepřímou masáž srdce jste možná absolvovali, ale přednášející vám neukázal, jak pomoci sami sobě? Ve skutečnosti to není tak snadné, jak můžete vidět ve filmech. Bez řádné přípravy můžete selhat.

Jak přežít srdeční infarkt, když jste sami?

Než vaše srdce začne bít nepravidelně a vy ztratíte vědomí, máte asi tak 10 vteřin k dobru. V takovou chvíli si můžete pomoci tak, že začnete opakovaně, velice energicky kašlat. Kašel musí být hluboký a prodloužený, jako kdybyste se snažili vykašlat hlen z hlubin svých plic. Nádech a následný kašel by se měly opakovat asi každé 2 vteřiny bez přerušení, dokud nedorazí pomoc nebo dokud srdce nezačne znovu správně tlouct.

Hluboké nádechy dodávají do plic kyslík a pohyby při kašli stlačují srdce a podporují tak krevní oběh. Takový tlak obnoví normální rytmus srdce a vy budete schopni si včas zavolat pomoc.

Nezapomeňte tento článek sdílet se svými přáteli a rodinou. Čím více lidem jej pošlete, tím větší je šance, že někomu zachráníte život.

Zdroj: interesno.fun