Po odpoledním šlofíku nemohla probudit svou dceru. Děsivý příběh, který se může stát každému

O své děti se snažíme pečovat co nejlépe, udržovat je v bezpečí a držet mimo jakákoli nebezpečí. Ne vždy však dokážeme vše předvídat a předcházet určitým situacím. Jennifer Abma se proto rozhodla podělit s ostatními rodiči o děsivý příběh, který se stal její dceři Anastasii.

Nebezpečí může číhat i doma

Většina lidí si úskalí vyhřátých aut dobře uvědomuje. Jedná se o vážnou hrozbu pro seniory, děti i zvířata. Ale ne každý ví, že i vlastní domov se můžete stát podobně nebezpečným místem, jakmile vystoupají teploty na normu. Jennifer se o svůj děsivý zážitek podělila na Facebooku, když se dozvěděla, že život její dcery je v ohrožení. Maminka byla přesvědčena, že dcera spí bezpečně ve svém pokoji.

Dívka dostala úpal

„Byl večer, byl to ten nejděsivější okamžik, jaký jsem si dokázala představit. Není nic děsivějšího než neschopnost vzbudit vlastní dítě. Je to jasný důkaz, že vaše dítě nemusí být vystaveno slunci, aby dostalo úpal. Trvalo nám 20 minut, než jsme ji probudili. Anastasia si zdřímla, netušila jsem, jaké horko je v jejím pokoji, dokud jsem ji nešla vzbudit. Polil ji pot, tvář měla rudou, horkou a nešla probudit. Záchranka přijela rychleji, než jsem si dokázala představit a okamžitě jí otestovali cukr, který byl 1,2, ale měl být nad 4. Dali jí sacharózu a pár minut trvalo, než začala plakat. Hrozně se vyděsila,“ vypráví maminka Jennifer.

Pocit viny

„To, co se stalo, možná nebyla moje zjevná chyba, ale je těžké se v takové situaci neobviňovat. Poučila jsem se a doufám, že se z tohoto příběhu poučí i ostatní rodiče. Zkontrolujte pokoje ve svém domě, protože mohou být stejně nebezpečné jako rozpálená auta. Pořád jsem v šoku a nedokážu si představit, co by se stalo, kdybych za ní nešla. Bůh na nás včera jistě dohlížel. Jsem velmi vděčná záchranářům a Jayovi, který dorazil co nejdříve, aby mě podpořil,“ dodává Jennifer.

Příznaky úpalu

Tento příběh naštěstí dopadl dobře, ale jistě jsou někde rodiny, které to štěstí neměli. Proto se naučte základní příznaky úpalu a co v takové chvíli dělat, abyste osobu zachránili.

  • Bolest hlavy
  • Nevolnost a zvracení
  • Rozmazané vidění
  • Závratě, nervozita a zmatenost
  • Zvýšený puls
  • Červená, suchá kůže

V případě úpalu osobu ihned uložte na chladné místo. Zchlaďte její tělo například mokrým ručníkem. Zavolejte záchranku nebo vezměte osobu s příznaky úpalu co nejdříve do nemocnice.

Úvodní obrázek: S vědomím Jennifer Abma, Zdroj: Thesun.co.uk