Domácí výroba rozmrazovače: Ušetřete ráno pár minut času a buďte připraveni na zamrzlé čelní sklo

V zimních měsících nás trápí nejen chladné počasí, ale také škrábání zamrzlého auta. Musíme do práce vstávat dříve, protože musíme počítat s tím, že auto hned nenastartujeme a neodjedeme. Nejdříve jej musíme pečlivě očistit a zahřát. Člověk by řekl, že na tom není nic složitého, ale věřte nebo ne, spousta řidičů škrábání předního skla u auta dělá špatně, respektive existují triky, které vám pomohou být rychlejšími a ráno neztrácet drahocenný čas.

Odstranění námrazy z předního skla auta

Prvním krokem je nastartovat auto a nechat motor chvíli běžet na volnoběh. Pokud má vaše vozidlo funkci odmrazování, aktivujte ji také. Mělo by trvat asi 15 minut, než se sklo automobilu zahřeje a začne proces tavení.

Nikdy nestříkejte teplou nebo horkou vodu přímo na namrzlé čelní sklo. Toto teplo by mohlo způsobit teplotní šok a způsobit prasknutí čelního skla vašeho auta. Použití vroucí vody je zcela vyloučeno. Když motor vašeho auta běží naprázdno, ujistěte se, že na výfuku vozidla není žádná překážka-sníh nebo led. Ucpaný výfuk při běžícím motoru může způsobit otravu oxidem uhelnatým.

Ošetření slanou vodou

Plastovou lahvičku s rozprašovačem můžete použít k rozstřikování roztoku slané vody jako domácího odmrazovače. Slanou vodu však stříkejte střídmě, protože tento typ rozmrazovače v nadměrném množství může poškodit čelní sklo. Posypová sůl funguje lépe než kuchyňská.

Roztok alkoholu a vody

Zkuste nastříkat směs alkoholu a vody v poměru 2 díly alkoholu na 1 díl vody. Pro posílení účinku můžete do tohoto domácího odmrazovače přidat i pár kapek saponátu na nádobí. Funguje tak, že snižuje bod tuhnutí ledu na čelním skle vašeho auta, tudíž se rychleji rozpustí.

Komerční rozmrazovače

Pokud jste ochotni utratit trochu peněz navíc, abyste ušetřili čas, komerční rozmrazovače jsou vynikající možností, jak odstranit námrazu z čelního skla. Stejně jako škrabky na led jsou tyto produkty k dispozici ve většině obchodů s automobily. Jednoduše postupujte podle pokynů na obalu.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Vikingmotors.ca