Už žádné otravné drhnutí špinavého sporáku. Vosk na auta vám usnadní spoustu práce

Čištění sporáku, to je nadlidský úkol, který nás nepřestane rozčilovat. Navíc, pokud vaříme každý den, je potřeba se věnovat i jeho údržbě po každém vaření, což nás dokáže pěkně otrávit. Necháme-li úklid sporáku až na další den, máme co dělat se zaschlou mastnotou a lepivými zbytky jídla. My ale známe trik, o který bychom se s vámi rádi podělili. Už žádné drhnutí připáleného sporáku, chraňte ho voskem na auta.

Vosk na auta

Když se řekne vosk na auta, zpravidla si vybavíme leskem zářící karoserii auta. To ale není jediný účel aplikace vosku na auta, především slouží jako ochrana proti vnějším vlivům a vzniku škrábanců. Navíc, díky použití vosku je údržba a čištění auta mnohem jednodušší než bez něj. Je to z toho důvodu, že veškeré nečistoty ulpívají na vrstvě vosku, který úspěšně odolává skvrnám a otiskům prstů a nedovolí prachu a nečistotám usadit se.

Aplikace

Vosk na auta může poskytnout vašemu sporáku stejnou ochranu jako karoserii vašeho auta. Vrstva vosku zajistí snadné čištění a odstranění nečistot a rozlitých tekutin. Než se do toho pustíte, ujistěte se, že sporák je čistý a především studený. Poté naneste vosk na hadřík a rozetřete po sporáku. Použít jej můžete na nerezové, kovové, skleněné i keramické desky. Vosk vydrží asi tak 2 týdny, ale samozřejmě záleží na frekvenci vaření.

Obrázky: Freepik