Užitečné tipy, jak se zabavit během zákazu vycházení

Koronavirus stále řádí a kolem nás pořád samá karanténa. Tak vypadá dnešní svět, který je pro všechny nový a všichni se v něm musíme naučit žít. Pro většinu z nás je pobyt v karanténě novou zkušeností, která může ovlivnit naše duševní zdraví a emoční pohodu. Co tedy dělat, abychom jen neseděli doma a nedívali se z okna? Zde je několik nápadů, abyste se doma nezbláznili.

Zkuste jógu

Protáhněte si svaly. V tomto období je normální být ve větším stresu než obvykle. Zůstávat doma a žít v omezeném prostoru je pro každého obtížné. Začít den s jógou má řadu výhod, jako je právě snížení stresu, zmírnění úzkosti, podpora lepší kvality spánku a zvýšení síly. Nevíte-li, jak začít, existuje spousta online kurzů nebo aplikací, jak jógu provozovat.

Udržujte pořádek

Nepořádek často způsobuje stres, i když si to přímo neuvědomujeme, a kdo by teď potřeboval ještě více stresu? Nikdo. Uklízejte cokoli potřebujete. Vykliďte si skříň, na kterou se chystáte už týdny nebo měsíce, máte-li pracovnu, dejte si ji do pořádku, roztřiďte papíry, vyzkoušejte propisky, zdali píšou či nikoli, prostě cokoli vás napadne, tak ukliďte. Čistá domácnost vám dodá velice dobrou náladu.

Každý den videochatujte se dvěma lidmi

Výzkumy ukazují, že sociální interakce skutečně zlepšuje naše zdraví a pohodu. Klíčem je udržovat každodenní kontakt na optimální úrovni. Spousta lidem v této době chybí rodina a přátelé. Ale přestože se musíme od ostatních co nejvíce distancovat, neznamená to, že nemůžete využít moderních technologií a zůstat ve spojení s vašimi blízkými.

Dopřejte si dobré jídlo

Přestože bychom se měli setkávat co nejméně, nikdo netvrdí, že si nemůžete udělat domácí pohodu s výborným jídlem z vaší oblíbené restaurace. Pokud dodržíte všechna pravidla při předání s kurýrem, můžete si udělat výjimečný večer s dobrým jídlem i u sebe doma.

Obrázky: Freepik