Užívání mobilního telefonu ničí naši paměť. Na noc jej odložte do jiné místnosti

Na světě žije jen pouhá hrstka lidí, kteří ještě nevlastní mobilní telefon. A možná je to dobře. Je logické, že pokrok nezastavíme a tato chytrá zařízení se stala součástí našich životů v dnešní moderní době, ale přiznejme si to upřímně, užívání mobilního telefonu už dávno ztratilo svůj primární účel. Visíme na něm mnohem častěji a déle, než je vůbec nutné, a jak jisté výzkumy naznačují, ubližujeme si tím více, než se může zdát.

Negativní vliv na funkci mozku

Nové výzkumy naznačují, že používání mobilních telefonů bude mít pravděpodobně negativní vliv na vývoj paměti a mozkové struktury související s pamětí. Mobilní telefony poblíž našich hlav vystavují mozek vysokofrekvenčním elektromagnetickým polím. Byly provedeny 3 různé testy – jedním byl test verbální paměti, který využívá levou hemisféru mozku, druhým test vizuální paměti s použitím pravé hemisféry a také test koncentrace, který nejvíce využívá čelní lalok.

Nejvíce je zasažena vizuální paměť

Nejvíce je zasažena vizuální paměť a zajímavé je, že ovlivňuje především mladistvé, kteří používají své mobilní telefony více na pravé straně hlavy. Vědci se domnívají, že paměť je zranitelnější vůči elektromagnetickým vlnám, když se telefon nachází po naší pravici, protože tato strana se připojuje k paměti. Určitým řešením může být použití reproduktoru nebo sluchátek. Záření se totiž rychle snižuje společně se vzdáleností telefonu od naší hlavy. Na noc mobilní telefon odložte klidně do jiné místnosti.

Úvodní obrázky: Freepik, Zdroj: Eurekalert.org