Vytvořte si z vaší kuchyně svěží a útulné místo pomocí následujících nenáročných pokojových květin

Nic neozdobí domácnost tak, jako krásné pokojové květiny. Ale bohužel v kuchyních je moc často nevidíme. To proto, že v těchto místnostech je zvláštní mikroklima – změny vlhkosti a teploty vytvářejí obtížné podmínky pro přežití rostlin. Ovšem i tak se o ně nemusíme ošidit a do kuchyně si pár rostlin pořídit. Existují totiž takové, kterým se v kuchyni bude vyloženě líbit. My jsme pro vás dnes vybrali pár nejméně náročných rostlin, které vypadají krásně a zároveň nevyžadují téměř žádnou péči.

Stromky s citrusy

Citróny, pomeranče a mandarinky mají příjemnou vůni a schopnost vyčistit vzduch. Zároveň odstraňují mnoho patogenních bakterií. Vypadají velmi exoticky a příjemně. Husté listy, světlé ovoce a vůně citrusů vytvoří z vaší kuchyně ráj. Nejlepší bude, když si vyberete dekorativní stromky o výšce od 30 cm do 1 m. Pamatujte na to, že citrusy se příliš nekamarádí s průvany, takže je nevystavujte blízkosti dveří ani otevírací části oken.

Zelenec

Velmi populární pokojová rostlina, která vypadá nejen krásně, ale také čistí vzduch. Zelenec nevyžaduje časté zalévání a dobře snáší jakékoliv změny vzduchu, teploty i vlhkosti. Rostlina je velmi bujná, takže si můžete vytvořit celou kompozici.

Tchýnin jazyk

Dobře roste v teple i chladu, ve stínu i na slunci, nebojí se průvanů a vysoké vlhkosti ani suchého vzduchu. Tchýnin jazyk, oficiálně zvaný tenura, nepotřebuje často zalévat, takže je ideální rostlinou, která nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Patří k nejodolnějším rostlinám. Perfektně padne do každého interiéru a absorbuje škodlivé látky.

Kolopejka vděčná

Má velmi ráda nedostatek světla, takže všechny temné kouty jsou pro ni naprosto ideální. Kromě své krásy je tato rostlina známá i svými skvělými léčebnými vlastnostmi. Existuje spousta druhů s různou barvou květů – červené, růžové, bílé i žluté nebo jejich kombinace. Velké květy jsou doplněny kulatými masitými listy v sytě zelné barvě.

Fíkus Benjamín

Čistič vzduchu od prachu a škodlivých látek. Fíkus Benjamín se cítí dobře, je-li často zaléván a v dostatečném osvětlení, ale přežít může za jakýchkoliv podmínek. Fíkus může dosahovat 2 – 3 metrů.

V kuchyni také můžete pěstovat různé bylinky, z kterých lze vařit čerstvé a chutné pokrmy po celý rok. Můžete také vyzdobit kuchyň sukulenty a kaktusy, pelargóniemi a dokonce i avokádem. Takže neváhejte a dopřejte své kuchyni krásu pokojových květin.

Jaké květiny pěstujete v kuchyni vy? Co si myslíte o dnešním článku, pomohl vám? Dejte nám vědět do komentářů.

zdroj: takprosto.cc