Církevní tradice skončila tragédií. V zamrzlé řece se před zraky svých dětí utopila mladá maminka

Žena z Leningradské oblasti skočila do řeky a utopila se před zraky svých dětí. Incident se odehrál na řece Oriedezh 19. ledna letošního roku. Jednalo se o koupel v nezajištěné křtitelnici na svátek Zjevení Páně.

Žena se utopila před zrakem svých dětí

Žena se utopila před očima svých dětí. Při koupání na svátek Zjevení Páně skočila do nezajištěné křtitelnice. Tyto oslavy se v pravoslavné církvi konají 19. ledna. V pravoslavné tradici má svátek připomínat Ježíšův křest v Jordánsku.

Speciálně připravené řeky a jezera

Věřící se koupou v řekách a jezerech, která jsou k tomu speciálně připravena. Akce je nejčastěji monitorována příslušnými službami, které zajišťují bezpečnost dospělých i dětí. Vyrábět křtitelnice svépomocí je velmi nebezpečné.

Tragédie je toho důkazem

Svědčí o tom tragédie, která se odehrála na řece Oriedezh. Na videu zveřejněném na internetu můžete vidět, jak se žena křižuje a skáče do vody. Rychle mizí pod ledovou hladinou a delší dobu se nevynořuje. Slyšíte křik vyděšených dětí, které zoufale volají svou maminku.

O pár vteřin později do ledové díry skočí muž. Potápí se a hledá 40letou ženu. Bohužel se mu nedaří ji chytit. Přihlížející křičí a video se v tu chvíli zastaví. Potápěči stále hledají její tělo. Podle ruských zdrojů se zatím nenašlo.

Nedovolené koupání

Koupání na tomto místě nebylo dohodnuto s úřady ani církví. Necelý kilometr odtud byla schválená křtitelnice, kde sídlila policie a záchranka. Tito lidé uspořádali vlastní křtění. V řece Oriedezh je silný proud, velmi nebezpečný, který se ženě vymstil.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Mirror.co.uk