Vánoční zázrak: Po smrti manžela tajný dárce obdaroval mladou vdovu s miminkem

Teprve 26letý muž, který se chystal dosáhnout bakalářského titulu z biomedicínské vědy, snil o pokračování ve studiu medicíny. Ve skutečnosti se právě hlásil na lékařskou fakultu. Zároveň byl oddaným členem církve a velice aktivním v rámci komunity. Snažil se pomáhat druhým, ať už fyzicky nebo emocionálně. Svou ženu a syna miloval nadevše. Bohužel se stal účastníkem tragické potápěčské nehody, která mu vzala život.

Žena odešla ke své matce

Když zemřel, jeho žena a její tehdy roční syn se přestěhovali k ženině matce. Všichni žili společně, aby se mladé vdově dostalo veškeré podpory v těžkých chvílích, kterými si zrovna procházela. Navíc potřebovala pomoct s malým synem, protože sama ještě studovala, aby si splnila svůj sen a mohla být v budoucnu zdravotní sestrou. Zároveň pracovala jako řidička, aby si vydělala nějaké peníze. Neměla však vlastní auto, musela jezdit vozem své matky, což bylo občas na obtíž.

Na scénu přišel Secret Santa

Tehdy do matčiny svízelné situace vstoupil Secret Santa ( tajný Ježíšek). Secret Santa je západní vánoční tradice, v níž jsou členům komunity náhodně přiděleny osoby, které jim rozdávají dárky. Identita Secret Santy by však měla zůstat v anonymitě.

Neznámá osoba, která se zavázala pomáhat zasloužilým lidem v nouzi ve městě, v němž momentálně žila mladá vdova s rodinou, se rozhodla, že musí něco udělat. Secret Santa má své pomocníky v podobě místních médií, která každý rok pomáhají Secret Santovi utratit 25 000 000 Kč pro lidi, jež to opravdu potřebují. Tentokrát byla na řadě mladá vdova s ročním synem.

Vánoční zázrak

V prosinci 2021 tým zazvonil na zvonek a čekal, až bude moci ženě předat tu úžasnou zprávu. Začali se rozdávat dárky. Nejprve žena obdržela několik velkorysých dárkových karet a šek. Celkem to dělalo 135 000 Kč. Nakonec dostala klíč od zbrusu nového auta. Nemohla uvěřit, co se právě stalo. Nedokázala zadržet slzy štěstí. Všem byla neskutečně vděčná.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Spotlightstories.co