Varovné signály těla, které upozorňují na nadměrnou konzumaci cukru

Nejen diabetici mohou trpět vysokou hladinou cukru v krvi. Takový problém může postihnout i lidi, kteří nemají cukrovku, ovšem nemusí si hned všimnout, jaký vliv může mít zvýšený cukr v těle na jejich nervy, krevní cévy a orgány. Je důležité včas rozpoznat, zdali se ve vašem těle děje něco takového a přijmout následná opatření. Proto vám přinášíme několik příznaků, které se vás snaží varovat před vysokou hladinou cukru v krvi.

Zvýšená únava

Tělo není schopné správně ukládat a absorbovat glukózu. Energii využívá neefektivně a buňky v těle nedostávají dostatečný přísun energie, který potřebují. Můžete se tak často cítit unaveně bez jakéhokoliv důvodu.

Časté močení

Ledviny nemohou znovu absorbovat tekutiny. Proto tělo, které se snaží vyrovnat glukózu v krvi a v buňkách, rozpouští krev s intracelulární tekutinou, aby byla koncentrace glukózy normální. To vede k častému močení.

Suchá ústa a nadměrná žízeň

Suchá ústa a silná žízeň znamenají těžkou ztrátu tekutin. Hypotalamus, který zjišťuje úroveň dehydratace a způsobuje žízeň, vysílá signály do mozku. Vždy je lepší zvolit k uhašení žízně vodu nebo čaj bez cukru.

Ztráta hmotnosti

I přesto, že jídlo může obsahovat spoustu kalorií, s vysokou hladinou glukózy můžete zhubnout během velmi krátké doby:

  • Častým močením dojde ke ztrátě hmotnosti
  • Pokud je hladina inzulínu pro metabolismus glukózy nedostatečná, tělo začne spalovat tuky
  • Velké množství moči s vysokou hladinou glukózy způsobuje, že tělo spaluje více kalorií a snaží se tak vypudit přebytečnou glukózu

Infekční choroby

Infekce močových cest a kvasinkové infekce mohou nastat jak u mužů, tak u žen. Velké množství cukru totiž tvoří příznivé prostředí pro reprodukci kvasinek a bakterií.

Neustálý hlad

Vysoká hladina cukru v krvi zabraňuje glukóze vstoupit do buněk. Tím pádem tělo nedostává energii a opakovaně si říká o jídlo.

Suchá pokožka

  • Nadměrné močení dehydratuje tělo tak, že pokožka začíná vysychat
  • Kožní problémy jsou známkou tuhnutí a zúžení tepen a společně s tím dochází ke snížení krevního oběhu
  • Poškozené nervy mohou narušit funkci potních žláz a ovlivňují rovnováhu mezi pokožkou a vodou

Ve čtení článku pokračujte na další stránce