Vděčná samice šimpanze se před vypuštěním do volné přírody otočila ke své zachránkyni a udělala něco, co byste od lidoopa opravdu nečekali

Doktorka Jane Goodallová je legendou ve světě šimpanzů. Strávila celý svůj život jejich záchranou a když v roce 1977 založila Institut Jan Goodallové, její snažení bylo dovršeno. Ovšem nikdo nedokázal předpovědět, jak jedno malé, jednoduché gesto výrazně změní její život.

Na začátku roku 2010 pobočka institutu v Konžské republice přivítala novou opici – Woundu. Byla zachráněna před pytláky a její stav byl velmi špatný. Doslova bojovala o svůj život. Byl pohmožděná, podvyživená a téměř nedokázala chodit ani jíst. Jane ztrácela naději. „Když jsem viděla její fotografie, nedokázala jsem si představit, jak by vůbec dokázala přežít,“ řekla Jane.

Ale dokázala to! Prošla první transfuzí krve od šimpanze k šimpanzi a nakonec se začala zlepšovat. Dosáhla své normální váhy a naučila se žít a přátelit s ostatními opicemi v institutu. Ovšem ještě předtím, než byla propuštěna do volné přírody za dalšími šimpanzi, musela poděkovat jednomu konkrétnímu člověku – doktorce, která jí darovala druhou šanci na život. Wounda se otočila k Jane a udělala něco tak výjimečného, kdy všichni přítomní bojovali se slzami v očích.

Zotavená Wounda ji objala! Byl to okamžik, který si budou všichni pamatovat, zejména doktorka Goodallová. O několik měsíců později Wounda přivedla na svět nádherného šimpanzího samečka jménem Hope.

Vy se nyní na celou situaci můžete podívat na níže uvedeném videu:

Neuvěřitelný příběh ze světa zvířat, který obměkčí nejedno srdce. Sdílejte jej se svými přáteli a rodinou a podělte se s nimi o toto nádherné gesto vděčnosti.

Zdroj: addictingstories.org