Vyzrajte na plísně nohou jednou provždy. Udělejte si vodní lázeň z těchto dvou ingrediencí, které najdete v každé domácnosti

Plíseň na nohou je strašná nejen na pohled, ale i v rámci zdravotních důsledků. Její odstranění může být celkem komplikovanou záležitostí, protože syntetické medikamenty se zpravidla ukazují jako neúčinné a plíseň se neustále rozšiřuje. Ale! My pro vás máme přirozené řešení v podobě ingrediencí, které najdete v každé domácnosti – jablečný ocet a jedlá soda.

Mikroorganismy, jako je právě plíseň, mohou přežít pouze v omezeném rozsahu pH. Jablečný ocet je přirozeně kyselý a soda lehce alkalická, což znamená, že dohromady jsou mocnou kombinací rozkládající přirozené prostředí pro vývoj plísní.

Ingredience:

  • Jablečný ocet
  • Jedlá soda
  • Horká voda
  • Lavor nebo umyvadlo

Postup:

Naplňte lavor dostatečným množstvím octa a poté namočte nohy asi na 20 minut. Očistěte je, osušte a poté nalijte do lavoru horkou vodu. Opět si namočte nohy na dalších 20 minut. Poté přidejte sklenici jedlé sody a nechte nohy v lavoru dalších 15 – 20 minut. Opakujte postup tolikrát, kolikrát cítíte, že je nutné.

Vaše nohy musí být před procedurou vždy čisté a suché. Také pravidelné zastřihávání a peeling s trochou oleje z čajovníku (tea tree olej) nejsou na škodu. A malý tip na závěr – vždy si raději vybírejte ocet s malými kousky na dně láhve.

Pomohla vám dnešní metoda pro léčbu plísní? Dejte nám vědět do komentářů a neváhejte sdílet článek mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: feelhealthylife.com