Zánět sedacího nervu je bolestivý a ztrácíme při něm fyzickou pružnost. Vhodná cvičení jsou tak nejlepší prevencí a léčbou ischiasu

Lidé, trpící ischiasem, moc dobře vědí, jak může být tento stav bolestivý. Sedací nerv je největším nervem v těle, který sahá od boků a hýždí až po prsty u nohou. Během jeho opotřebení dochází k poškození, což způsobuje příznaky, jako je ostrá bolest, potíže s pohybem, pocity brnění v nohou a potíže sedět nebo stát. Lidé starší 30 let jsou náchylnější k zánětu sedacího nervu a úplně nejvíce mohou být postiženy těhotné ženy a starší osoby.

Bolest je zpravidla způsobena kombinací zánětu a ztrátou pružnosti. Abychom tomu předešli, je vhodné pohybovat se. Proto vám dnes ukážeme dvě cvičení, která zlepší váš stav a zmírní bolest.

Cvičení č. 1

Lehněte si na záda a pokrčte nohy jako vidíte na obrázku. Nyní se chytněte pod spodní nohou a přitáhněte směrem k vašim ramenům. Držte asi 30 vteřin, dokud neucítíte protažení. Dejte si chvíli přestávku a proces opakujte ještě dvakrát.

Cvičení č. 2

Opět si lehněte na záda, natáhněte nohy a jednu nohu pokrčte v koleni a přitáhněte k hrudníku. Udržujte pánev na zemi a prociťte protažení v pokrčené noze. Držte 30 vteřin a poté se vraťte do výchozí pozice. Opakujte proces ještě dvakrát.

Pomohla vám dnešní cvičení? Pokud ano, neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: naturalhealingmagazine.com