Vitamíny, které jsou zárukou, že ráno budete z postele vstávat bez bolesti kloubů

Mnoho studií i odborníků podpořilo skutečnost, že nedostatek určitých vitamínů a minerálů přispívá k rozvoji a zhoršení příznaků artritidy. Pokud patříte do skupiny jedinců, které trápí onemocnění kloubů a nepříjemné bolesti při sebemenším pohybu, věnujte pozornost základním vitamínovým doplňkům, jejichž pravidelná konzumace zaručí, že ráno budete vstávat z postele bez bolesti kloubů.

Vitamín A

Při nedostatku vitamínu A v těle dochází k poškození kostí, pojivových tkání a bolesti kloubů. Většina z těchto vitamínů se nachází ve sladkých bramborách, mrkvi, špenátu, dýni a kapustě.

Vitamín C

Vitamín C produkuje v těle kolagen, jenž je potřebný pro správnou funkci vazů, kostí a šlach. Je k dispozici v tabletách, ale i v určitých potravinách, které vám pomohou hladinu vitamínu C přirozeně doplnit. Patří k nim sladká červená paprika, petržel, papája, květák, jahody, pomeranče, kiwi, zelí, meloun, celer, maliny, rajčata, špenát, ananas, zelené citróny, mandarinky a borůvky.

Vitamín D

Příjem vitamínu D je potřebný nejen v létě, ale i kdykoli během roku. Absence vitamínu D brání vstřebávání vápníku, což oslabuje svaly i kosti a dochází k bolesti kloubů. Vitamín D se nachází v multivitaminech, můžete jej tedy doplnit v této formě, nebo můžete zvýšit konzumaci lososa, makrel, sardinek a vaječného žloutku.

Vitamín E

Pokud vám chybí vitamín E, vaše svaly budou ztrácet pevnost, což také vede k bolesti kloubů. Zajděte si do obchodu a nakupte si především pšeničné klíčky, luštěniny, slunečnicová semínka, vlašské ořechy, mandle, lískové ořechy, rozinky, obiloviny, zelenou listovou zeleninu, vaječné žloutky a rostlinné oleje. Všechny tyto potraviny dokáží skvěle doplnit hladinu vitamínu E.

Obrázky: Freepik