Vitamíny nezbytné pro tělo po dosažení třicítky

Vitamíny jsou pro naše tělo velmi důležité, zvláště čím jsme starší. Měli bychom jíst hodně zeleniny a ovoce a co nedoženeme ve stravě, měli bychom si pomoci doplňky stravy. Po třicítce se vyplatí věnovat zvýšenou pozornost množství vitamínů, které užíváme. Především pak se zaměřit na následující čtyři, které jsou pro naše tělo nezbytné.

Vitamín D

Pomáhá při absorpci vápníku, proto je důležitý pro udržení zdraví kostí. Na to by měl být kladem důraz už v mladším věku, abyste nemuseli bojovat s onemocněním kostí, až budete starší. Kromě toho se vyplatí konzumovat co nejvíce čerstvé pomerančové šťávy a trávit čas venku na slunečním světle.

Kyselina listová

Kyselina listová je typ vitamínu B, nezbytného především pro těhotné ženy. Přidejte do svého jídelníčku více špenátu, čočky, avokáda a chřestu.

Vitamín C

Hraje důležitou roli v produkci kolagenu a regeneraci kůže, je tedy důležitý pro zdraví a krásu naší pokožky. Jezte více brokolice, špenátu, červené papriky a jahod.

Vitamín E

S věkem se zvyšuje riziko vývoje chronických onemocnění. Vitamín E je silným antioxidantem, neutralizuje škodlivé volné radikály. Je obsažen v olivovém, řepkovém a kukuřičném oleji, muškátovém oříšku a avokádu.

Obrázky: Freepik